Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Rotatif Kredi ile Spot Kredi Arasındaki Fark Nedir? (BCH KREDİ)
Rotatif Kredi ile Spot Kredi Arasındaki Fark Nedir? (BCH KREDİ)
Rotatif kredi işe spot kredi arasında bilinen farklar kullanılan kredilerin faiz oranları ve vade seçenekleri ile ilgili olmaktadır. Rotatif kredi...
Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar Listesi (Engelsiz Kredi)
Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar Listesi (Engelsiz Kredi)
Sizlere bu yazımda engelli maaşı alanlar kredi çekebilir mi, yada engelli maaşına kredi veren bankalar var mı diye soranlar ve...
Anasayfa > Kredi > Faturalı Sabit Hatta Kredi Yalanı (TTNET Turkcell Vodafone)

Faturalı Sabit Hatta Kredi Yalanı (TTNET Turkcell Vodafone)

ttnet hattına kredi alma

Son yıllarda tartışılan ve her ağızdan farklı bir sesin çıktığı Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi GMS operatörlerinin faturalı hatta kredi verdiği yönünde haberleri sıklıkla duymuşunuzdur. Bu konuyu detaylıca masaya yatıracağız ve şehir efsaneler ile dolu olan bu konuya açıklık getireceğiz. Lafı çok fazla dolandırmadan ve sizi merakta bırakmadan hemen açıklayalım; Türk Telekom faturalı hatlara kredi veya diğer Turkcell veya Vodafone gibi operatörlerden verilen bir kredi söz konusu değildir. Kısaca bu sistem, GSM operatörü bayilerinin resmi resmi bir telefon satış sistemdir.

Yani direkt Türk Telekom, vodafone ve Turkcell gibi mağazarlara giderek kredi kullanmanız ve nakite çevirmeniz mümkün değildir. Bu hizmet GSM operatörlerinin müşterilerine telefon alırken kolaylık sağladıkları bir hizmettir. Son zamanlarda her 10 kişiden 6 kişinin kara listede olması ve bankalar ile kötü iletişim, sonucu acil krediye ihtiyaç duyması ile bu hizmeti kredi olarak yansıtan ve yasal olmayan şirketler tarafından kötüye kullanılan bir haber saçmalığıdır.

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone Faturalı Hatta Kredi Yalanı !

Bu sorunun yanıtı kesin ve net olarak HAYIR!

Arkadaşlar ister Türk Telekom faturalı hatta sahip olun yada Turkcell veya Vodafone böyle bir hizmet vermemektedir. Bu GSM şirketleri bir bankalar gibi çalışan ve nakit kredi veren şirketler değiller. Adı üzerinde GSM şirketi…

Yapılan işlem siz bir cep telefonu almak isterseniz bahsi geçen cep telefonu operatörleri sizin bu telefonu daha rahat almanız için telefonun ücretini belirli taksitlere bölerek faturanıza yansıtır. Bunun için faturalı bir hatta sahip olmanız gerekliliği aranır. Bu işlemde her bireye yapılmaz bunun için her operatör tarafından aranan şartlar vardır. Bunun için, Türk Telekom, Turkcell veya Vodafone faturalı hatta sahip olmanız ve son altı ay faturalarınızı düzenli olarak ödemeniz gerekir.

Ekonomik dengesizlik, ve insanların bankalara olan geri ödemelerini yapmamaları ve kara listedeki kişilerin sayısının artması, insanları alternatif kredi yöntemlerine itiyor fakat internette karşınıza çıkan bu faturalı hatta kredi başlıklı yazılara inanmamanız ve bu ürünün normal bir cep telefonu satışı olduğunu bilmenizdir.

Bildiğiniz gibi artık cep telefonların fiyatları özel iletişim vergisi ve Dolar Euro gibi dövizlerin artmasıyla fiyatları oldukça artmıştır. Faturalı hatta herhangi bir GSM şirketi üzerinden taksitle cep telefonu almak tüketicilere sunulmuş bir kolaylıktır.

Faturalı Hatta İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapılamaz

Faturalı hatta bireysel veya ihtiyaç kredisi başvurusu diye bir şey söz konusu olamaz, bu tarz krediler yalnızca bankalar tarafından verilmektedir. Böyle bir başvuru seçeneği ne GSM mağazalarından ne de online olarak yapılması söz konusu değildir ve yapılamaz.

Bu konuda Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi GSM operatörlerinden faturalı hatta yapabileceğiniz başvuru ancak operatörler tarafından uygun bulunan şartlar karşılanıyor ise sadece faturanıza ek ödemelerle cep telefonu veya elektronik bazı eşyaları alabilmektir. Her ne kadar adı kredi olarak lanse edilerek bir algı yönetimi yapılsa da gördüğünüz gibi bu durum böyle değildir.

Türk Telekom Hatta 5 Bin TL’ye Kadar Kredi, Asılsız İnternet Haberleri

Varan 2! Google ilk sayfalarında ve sıkça Adwords reklamları ile karşımıza çıkan TTNET kredisi, Türk Telekom faturalı sabit hatta kredi veya TTNET 5.000 TL nakit kredi gibi bir çok yalan yanlış başlık sakın inanmayın!

Hiçbir GSM şirketi sizlere bu yöntemlerle bir tutar belirleyerek ve taksitlendirerek bu tarz krediler sunmaz. Bu tarz haberler dolandırıcı kişilerin ve kredi notu düşük olan bireylerin maddi durumlarını bir adım daha kötü hale getirecek fırsatçıların yalanlarından ibarettir.

Acil nakit ihtiyacı olanlar ve bankalardan kredi alamayanlar için en ideal yöntem, bankalara olan ödemelerini düzenli hale getirerek kredi notlarını yükseltmeleri ve çalıştıkları bankalara giderek cüzi miktarlarda kredi talebinde bulunmalarıdır. Yoksa bir GSM şirketinin kapısını çalarak faturalı hatta kredi veriyormuşsunuz kredi almak istiyorum derseniz, yolda geçen zamanınıza yazık olacak ve sükut-u hayal‘ e uğrayacaksınız!.

Türk Telekom’dan Kredi Alınamıyorsa Ne Yapmalıyım?

3-6-9-12- 24-36 ve 48 aya varan taksitler ile Türk Telekom bayilerine giderek taksitli telefon başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru çeşidi, nakdi kredi değildir. Bazı tüketiciler bu anlamda kafa karışıklığı yaşamaktadırlar. Hemen açıklayalım; bu kredi çeşidi bir cihaz kampanyasıdır. Türk Telekom size vadeli cihaz satmaktadır ve siz bu cihazı serbest piyasa dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Aldığınız cihazları bir tık daha uygun fiyata piyasada satarak değerlendirebilir ve acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu kredi türünü, cihaz alıp satmak için değil de kendiniz için de kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan cep telefonu, tablet, bilgisayar veya her hangi bir mobil cihazı bu sayede satın alabilirsiniz. Böylece daha fazla taksit sayısına sahip olarak, daha esnek aylık ödemeler yapabilirsiniz.

Telekom Faturalı Hatlara Taksitle Cep Telefonu Alabilmek İçin Şartlar Nelerdir?

Kulağa hoş gelse de ve kolay sanılsa da, Faturalı Hatlara cep telefonu 2021 Şartları bazı kuralları kapsamaktadır. Aşağıdaki kuralların sizi kapsadığından emin iseniz, Türk Telekom, Tukcell ve Vodafone şubelerinden başvuru yapabilirsiniz;

  • Adınıza kayıtlı olan ve en az 6 aydır kullanılan Türk Telekom, Turkcell veya Vodafone faturalı hat
  • Kredi notunuz çok düşükse ve kara listede iseniz, bu başvurunuz ret edilebilir. İnternetten başvuru yapmayın. Direkt bayilerden başvuru yapın
  • 2 yıl boyunca aynı hattın kullanılması şartı
  • 2 sene sürecinse ev ve işyeri telefon aboneliğinizin olması
  • Ve son olarak 2 yıl boyunca adınıza kayıtlı olan bir internet aboneliğinin olması şarttır

türk telekom kredisi

Türk Telekom veya Diğer GSM Şirketlerinden Faturalı Hatlara Ne Kadar Tutarda Telefon Çıkar?

Bu soru sıkça sorulsa da, tamamen sizin finansal statünüz ile alakalı bir durum değildir. Normal şartlarda 20.000 liraya kadar telefon ve mobil cihazlar olsa da, bu başvuru sonucu bayinin inisiyatifindedir. 5.000 ila 7.000 TL arasında bir telefon taksitlendirmesi yapılabilir. Bunun üzerindeki limitleri, direkt bayi ile görüşmelisiniz.

Eğer daha önceden bir borcunuz yoksa ve faturalı uzun yıllardan beri düzenli ödüyorsanız ve hala taksiti devam eden bir cihaz ödemeniz yoksa belki bu limitler biraz daha artırılabilir. Şu aşamada burada rakam vermek doğru olmayabilir. Ne kadar bir tutar kullanabileceğiniz, bayi ile yapacağınız görüşme sonrasında belli olur.

telekom telefon kredisi

Türk Telekom, TTNET, Vodafone ve Turkcell  Üzerinden Telefon Almak Mantıklı Mı?

Açıkçası kredi kullanımı ( her ne şekilde olsun) hiç mantıklı değildir. Ama ekonomik şartlar gereği, maalesef kredi kullanmak, artık herkesin ihtiyacı oldu. Kredi çekmeden hiçbir planımızı gerçekleştiremiyoruz ve hatta yatırımları bile kredi ile yapmaya başladık. Türk Telekom hattına kredi kullanımı, sadece finansal durumu ve kredi notu kötü olanlar için mantıklı sayılabilir.

% 15’e kadar komisyon ödeyeceğinizi unutmayın. Ona göre bütçenizi yaparak kendiniz karar verin. Eğer çok acil ve hayati bir durum için nakit ihtiyacınız varsa, bir Türk Telekom bayisi ile görüşerek kredi hakkında detayları öğrenebilirsiniz. Yapacağınız hesaplama işinize geliyorsa, kredi başvuru yapabilirsiniz. Yok eğer bütçenizi aşıyorsa, daha farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Faturalı Hatta Alınan Cep Telefonu Borcu Sorgulama

Eğer Telekom, Turkcell veya Vodafone gibi sabit faturalı hattaa taksitli cep telefonu almışsanız borcunuzu geri ödemek için faturanıza ek bir ödeme bedeli yansıtılacağını anlatmıştım. Geri ödemeleri kalan taksit sayısı ve benzeri sorgulamalar için Türk Telekom Borç Sorgulama adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. ( Her operatörün sorgulama sayfası farklıdır resmi internet sayfalarına girerek

Online işlemler için şifreniz yok ise TC kimlik numaranız ve Telekom hattınız ile kısa sürede üye olabilir ve tüm kredi borçlarınızı hızlıca sorgulayabilirsiniz.

TTNET, Turkcell ve Vodafone Kredi Vermiyorsa, Kredi Verenler Kimler?

Sevgili arkadaşlar TTNET, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone kendi müşterilerine ve yeni faturalı sabit hat kullanan kişilere kredi imkanı sağlamıyor ve vermiyor, tekrar hatırlatmak istiyorum!

Kredi verenlerde yok GSM operatörlerinin vermiş olduğu bir hizmeti çarptırarak yapılan yalan haberlerden ibaret olan bir furya. Size kredi verecek yer bankalar ve özel kurumsal finansman şirketlerdir. Kredi verenler kimler diye boş yere zamanınızı harcamayın.

Faturalı hatta taksitle cep telefonu almak çok kolay ve sorunsuz bir alışveriş olarak görülse de fiyat farklarına bakıldığında aradaki yüksek fiyat farkı dikkatinizi çekecektir. Neden derseniz sizin alacağınız bir İphone X telefon tutarı 8.000 TL ise faturalı hatta taksitle aldığınızda bu rakamın 11.000 TL ye kadar çıkacağını görebilirsiniz. Ayrıca telefon taksit tutarları resmi gazete ile sınırlandırılmıştır.

Bu yüzden 36 veya 48 ay vadeler gibi uzun taksit sayılarına da giremiyorsunuz. Eğer Türk Telekom, Turkcell veya Vodafone hattına telefon almak istiyorsanız bu durumu bir kez daha gözden geçirmenizde fayda var.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git