Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Maaşım Yüksek Ama Sigortam Yok Kredi Çekebilir Miyim?
Maaşım Yüksek Ama Sigortam Yok Kredi Çekebilir Miyim?
Maaşım oldukça yüksek sigortam yok kredi çekmek istiyorum kredi çekebilir miyim, diyenler için olacak bu makalem bu şekilde dert yanan...
Borç Para Veren Hayırseverler Karşılıksız (BAĞIŞ-HİBE)
Borç Para Veren Hayırseverler Karşılıksız (BAĞIŞ-HİBE)
Size faizsiz borç veren bir hayır kurumu sayesinde ihtiyacınız olan parayı ödeyen bir hayırsever nasıl bulursunuz, veyahutta karşılıksız borç para...
Anasayfa > Finans > Tefeci Arıyorum Telefon Numarası Lazım (Acil Tefeci Lazım)

Tefeci Arıyorum Telefon Numarası Lazım (Acil Tefeci Lazım)

tefeci numaralari

Tefeci arıyorum, telefon numarası lazım diyenler için öncelikli olarak tefecilik sürecinin yasal olmadığı bilgisinin verilmesi gerekmektedir. Tefecilerden borç para alınması durumunda oluşacak hak mahrumiyetlerinin de bu nedenle yasal yollarla alınması söz konusu olmamaktadır. Acil tefeci lazım demeden önce bu süreçler hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Tefeciler işlemlerini borç senetleri üzerinden yürütmektedirler. Fakat bu senetlerin geri ödemeleri oldukça yüksek meblağlar olmakta ve bu nedenle borçlu kişiler büyük oranda mağduriyet yaşamaktadırlar.

Tefecilerden borç alınması durumunda aynı zamanda bazı mülklerin ipotek edilmesi gibi durumlarla da karşılaşılabilmektedir. Borcun ana parasının yanı sıra yüksek faiz oranlarının da ödenmesi istenmekte olup istenmediğinde pek çok mal varlığına el konulmaktadır.

Tefeciler yalnızca mal varlığı için değil aynı zamanda can güvenliği için de tehlikeli kişilerdir. Borçlarını tahsil etmek için pek çok tehlikeli yola başvurdukları bilinmekte olup, borçlu kişilerin de korkuları nedeniyle herhangi bir yasal destek alınamamaktadır.

Hiçbir banka kredisini almak için uygun olmayanların tefecilerden borç almaları durumunda bu borçların geri ödemeleri durumunda daha büyük sorunlarla karşılaşılacağının bilinmesi gerekmekte ve bu nedenle alternatif yöntemlerin tercih edilmesi önerilmektedir.

Tefeciler Nasıl Çalışırlar?

Tefecilerin çalışma sistemleri öncelikli olarak borç isteyen kişilerin onlara ulaşması ile başlamaktadır. Tefeciler herhangi birisine borç vermek üzerine ulaşmazlar, bunun yerine borç isteyen kişilere kendi koşullarına uygun olarak borç verme seçeneğini sunarlar.

Sosyal medya araçlarından ya da telefon numaraları üzerinden tefecilere ulaşılması durumunda borç vermek için yüz yüze görüşme randevusu ayarlanmaktadır. Yüz yüze görüşme esnasında tefecilerin borçlu kişiye güven sağlamaları süreci başlamaktadır.

Borç vermeden önce geri ödemelerinin nasıl olacağını belirtiler. Bu ödemeler ile ilgili olarak yasal bir kayıt tutmamakla beraber geri ödemenin toplam kaç tutar olacağını ise senet yoluyla yazılı bir biçimde saklarlar.

Tefecilerden borç almaya karar veren kişilere belirli bir müddet süre verilmektedir. Bu süre oldukça kısa zamanlar olmakla beraber yalnızca tefecilerin kendi istedikleri zaman dilimini oluşturmaktadır. Sürenin uzatılmak istenmesi gibi bir olanak da bulunmamaktadır.

Borç alındıktan sonra tefecilerin başlangıçta belirledikleri duruma göre ödemeleri taksitle ya da nakit olarak nasıl alacaklarına bağlı olarak ödeme işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Son ödeme tarihinde ise verilen borcun eksiksiz bir biçimde geri alınması gerekmektedir.

Borçların geri alınmaması durumunda ise can ve mal tehlikesine yönelik pek çok tehdit sunulmakta olup borçlu kişi ve ailesi için oldukça zorlu bir süreç ile karşı karşıya kalınması söz konusu olmaktadır.

Tefecilerden Borç Alanlar İçin Suç Yargılaması Bulunur Mu?

Tefecilerden borç alanlar için suç yargılaması hem borç veren hem de borç alan için bulunmaktadır. Tefecilik işlemleri Türk Ceza Kanunu içerisinde bulunan suçlar arasında yer alırken aynı zamanda bu suça ortaklık edenler ya da bu suça zemin hazırlayanlar için de suç bulunmaktadır.

Tefeciden borç alınması yasal bir işlem değildir. Bu nedenle borç alan kişilerin de yasal bir sürecin içerisinde olmadıklarını kabul ettikleri varsayılarak ilgili suça dair bir yargılama işlemi yapılmaktadır.

Tefecilerin yapmış olduğu işlemlerin başında uygun olmayan senet işlemleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra senetlerin tahsil edilemediği durumlarda ise alı koyma gibi faaliyetleri de bulunduğu için pek çok suçtan aynı anda yargılandıkları bilinmektedir.

Tefecilerden borç para almak aynı zamanda bu suça zemin hazırlamak olarak da değerlendirilmektedir. Bu nedenle acil tefeci lazım diyenler için bu arayışın illegal olduğunun ve idari birimlerce yakalanma olması durumunda da cezai işlemler uygulanacağının bilinmesi gerekmektedir.

Tefeci Arıyorum Telefon Numarası Lazım Nereden Bulabilirim?

Kocaeli, Gebze İstanbul İzmir ankara vs. gibi yerlerde tefeci telefon numarası arayanlara sesleniyorum hepiniz yanılıyorsunuz ve hatalı bir şeyin peşindesiniz. Tefeci telefonlarını bulmak ve hiç tanımadığınız bu insanları arayarak para alışverişinde bulunmak oldukça tehlikeli ve yanlış bir yaklaşımdır.

Her gördüğünüz tefeci telefonuna sorgusuz sualsiz sarılmayın hatta hiç aramayın. Çünkü karşınıza çıkan kişinin kim olduğunu bilmiyorsunuz. Bu yüzden sizlere bir tefeci telefon numarası paylaşmayı doğru bulmuyoruz. Aynı arama terimleri facebook üzerinden’de aranıyor gelelim işin bu kısmına…

Facebook Üzerinden Tefeci Nasıl Bulunur?

Facebook üzerinden tefecilik son zamanlarda oldukça popüler çünkü kredi faiz oranları oldukça yüksek ve acil paraya ihtiyacı olan kişiler kredi alamadıkları için tefeci numaraları ve facebook üzerinden tefeciler arıyorlar. Bunun sebebi nakit parası olan herkesin tefeciliğe soyunmasından kaynaklanıyor.

Bu kişiler ücretsiz bir facebook sayfası açarak küçük bir promosyon reklam ile binlerce kişiye ulaşabiliyor. Siz siz olun sakın! Bu kişilerden uzak durunuz. Facebook tefeci şeklinde arama yapmayın çıkan sonuçları da dikkate almayın. Bunun yerine yasal olan yöntemleri denemelisiniz. Peki, nereden borç para bulabilirim diyorsanız işte bazı yöntemler

Tefeciler Yerine Nerelerden Borç Alınabilir?

Tefeciler yerine borç alınabilecek yerler Faktoring şirketleri ya da kuyumcuların yanı sıra sosyal yardım kuruluşları olarak bilinmektedir. İkamet edilen il ve ilçede bulunan farklı yardımlaşma ve dayanışma vakıfları bünyesinden borç talep edilebilmektedir.

Bu birimler içerisinde vakıf adına destek sağlanabildiği gibi bireysel olarak da vakıf gönüllülerinden destek almak ya da daha uygun koşullarda borç para almak mümkün olabilmektedir.

Acil tefeci lazım diyenler için tefecilerin yasal olmayan süreçlerinin içerisine girmek yerine bu alternatif yöntemlerin denenmesi önerilmektedir. Bu sayede hem can hem de mal güvenliği sağlanarak bir borçlanma oluşturulmuş olmaktadır. Aynı zamanda acil para lazım kredi çekemiyorum ne yapmalıyım diyenler vermiş olduğum bağlantıdaki fikirleri uygulayabilirler.

Tefecilere Alternatif Bir Yöntem Faktoring Şirketleri

Tefecilere alternatif olarak Faktoring şirketlerinin tercih edilmesi, para bulmanın yasal yolu olarak bilinmektedir. Bu şirketler de bankalar tarafından kredi alamayan kişilere yönelik yüksek miktarlarda nakit finansman sağlamaktadırlar. Aynı zamanda işlemlerini yasal düzlemde sürdürdükleri için de tefecilerde oluşan riskler bu şirketlerde bulunmamaktadır.

Faktoring şirketleri de senet üzerinden borç para vermektedirler. İşlem yaparken borçlandırma süreçlerine ilişkin komisyon alarak kazanç sağladıkları için tefecilerde olduğu gibi çok yüksek faiz oranları da bulunmamaktadır.

Kredi kullanması mümkün olmayan kişilerin nakit para ihtiyaçları için Faktoring şirketlerine başvurmaları halinde istedikleri tutarlarda nakit finansman elde etmeleri mümkün olmaktadır. Fakat senet gününe kadar ödeme yapılmaması durumunda ise borcun yasal yollardan tahsil edilmesi sağlanabilmektedir.

Faktoring şirketlerinde yapılmakta olan işlemlerin bankalarda yürütülen süreçlere benzer olarak sürdürüldüğü bilinmektedir. Bu nedenle başvuru esnasında kişisel bilgilerin alınması ile birlikte ödeme sürecine ilişkin güven sağlanmış olmaktadır.

Geri ödemeye ilişkin nakit bir ödeme yapılabildiği gibi taksitli olarak ödeme yapılması da mümkün olmaktadır. Bu süreçte önemli olan senedin tahsilat süresinin doğru bir biçimde takip edilmesi ve gecikme yaşanmadığından emin olunması olarak bilinmektedir.

Faktoring şirketleri hemen hemen her ilde bulunmaktadır. Bankaların ya da büyük holdinglerin de bu alanda müşterilere yönelik hizmet sundukları bilinmekte olup, en çok bilinen şirketlerin bu alanda daha güvenli olacakları için tercih edilmeleri önerilmektedir. Bknz: BDDK Onaylı Faktöring Şirketleri

Faktoring Şirketlerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Faktoring şirketlerine başvuru yapmak için öncelikli olarak bu şirketlere dair bir araştırma yapılması gerekmektedir. Piyasa içerisinde çok fazla bu yönde hizmet veren şirket olduğu için en güvenilir ve en karlı işlemin yapıldığı şirket için detaylı incelemeler yapılması önerilmektedir.

Bir şirket tercihinin yapılmasından sonra doğrudan kimlik belgesi ile Faktoring şirketleri ile görüşmeye gidilmesi mümkün olmaktadır. Görüşme esnasında istenen nakit tutar ve geri ödeme biçimleri ile ilgili olarak bilgilendirme alınabilmekte olup bu bilgilendirmelerle de işlem onayının alınması mümkün olmaktadır.

Faktoring şirketlerinde ödemelere ilişkin bir planlama yapılırken aynı zamanda bu planlamalarda müşterilerin ödeme olanaklarına uygunluk durumları da incelenmektedir. Bu sayede geri ödemelerin en uygun biçimlerle yapılması sağlanmış olmaktadır.

Kuyumcular Üzerinden Senetle Borç Alma

Kuyumcular üzerinden senetle borç alma işlemleri de tıpkı Faktoring şirketlerinde olduğu gibi bir senet üzerinden ödemenin ileri bir tarihe ertelenmesi olarak bilinmektedir. Fakat bu işlem de yasal zemine uygun olarak yapıldığı için tercih edilebilmektedir.

Kuyumcular tarafından verilmekte olan nakitler, altın değerleri ile verilmektedir. Özellikle gram altın ya da değeri düşmeyen bileziklerin alınması ile sonrasında yapılan ödemeler altın fiyatlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Bu işlemlerde de karşılıklı güven oldukça önemlidir. Bu nedenle daha önceden tanınan bir kuyumcunun tercih edilmesi, ödemeler noktasında da kolaylaştırıcı olabilmektedir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git