Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Kredi Çekemiyorum, Acil Para ve Kredi Lazım Ne Yapmalıyım?
Kredi Çekemiyorum, Acil Para ve Kredi Lazım Ne Yapmalıyım?
Kredi çekemeyenlerin acil para ihtiyaçlarında alternatif yöntemler ile nakit para almak için Faktöring şirketleri gibi alanlara başvuru yapabilirler. Kredi çekemiyorum...
800 Puana Kredi Onayı Veren Bankalar Hangileri? (Orta Riskli)
800 Puana Kredi Onayı Veren Bankalar Hangileri? (Orta Riskli)
Kredi notu düşük olan kişiler, yani 800-900 puana sahip olanlar bankadan kredi alamıyor ve ne yapacaklarını bilemez durumdalar. Gerçekte, bankalar...
Anasayfa > Kredi Sicili > 1-2 Saatte Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Yasal Olarak)

1-2 Saatte Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Yasal Olarak)

kara listeye kredi

Kara listeye kredi veren veyahutta kötü sicil kaydına sahip kişilere kredi veren bankalar var mı? Çok sorulan o soru Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Covid 19 pandemisi sebebi ile kredi dağıtacak mı? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve tek tek kaleme aldık.

Dünya çapında genel bir sorun haline gelen koronavirüs ile mücadelede ülkemiz ön sıralarda oldukça güzel bir şekilde pandemi ile mücadele gösteriyor. Koronavirüs salgını nedeniyle son dönemde ekonomik yardım paketleri gündeme geldi. Hazine Bakanı Berat Albayrak’tan yapılan açıklamaya göre, koronavirüs sürecinde ekonomiyi en az zararla atlatmak için Hazine kredi yardımı kamuoyuna duyuruldu.

Açıklamanın ardından, üç kamu bankasının ortak çabaları sonucunda bir temel talep kredi yardım paketi açıklandı. Bir saatten kısa sürede kötü sicil kaydı olan kişiler için koronavirüs kredilerinin müjdesine ilişkin daha fazla bilgi için makalemize göz atın.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Sicili bozuk olanlar için kredi veren bankalar sunmuş oldukları birbirinden farklı faiz oranları ve finansman tutarı ile çalışmaktadırlar. Sicili bozuk olana kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Alternatifbank
 • Arap Türk Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası TEB
 • Burgan Bank
 • FİBABANKA
 • HSBC
 • ICBC Türkiye
 • Odeabank

Bu bankalar için kredi başvuruları internet bankacılığı üzerinden ya da mobil uygulamalar üzerinden yapılabildiği gibi müşteri temsilcileri ile görüşülerek de yapılabilmektedir. Kişilerin farklı bankalardan kredi alamama durumlarında bu bankalar kanalından bireysel ya da kurumsal kredi başvurularında bulunulabilmektedir.

Bankalar arasında bazılarının şubeleri her ilde ya da ilçede bulunmamaktadır. Bu durumda şubeye gidilememe durumuna ilişilecek banka anlaşmalı olan kuryeler ile imza işlemleri tamamlanabilmektedir.

Kredi sicil notu kötü olması nedeniyle herhangi bir bankadan kredi çekemeyeceğini düşünenler için sunulmuş olan bu olanaklar sayesinde farklı finansman tutarları ile kredi çekme işlemleri tamamlanabilmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak kredi çekme tutarının belirlenmesi ve bu doğrultuda bir bankaya başvuru yapılması gerekmektedir.

Kara Listeye Kredi Alma Yol ve Yöntemleri

Kara listede olanların kredi kullanması öncelikli olarak pek çok banka tarafından onaylanmayan bir durum olmasına rağmen yaşanan pandemi sürecinin sonucunda bazı bankalar, kara listede olanlara da kredi vermeye başlamaktadır.

Kamu bankası olarak bilinen Ziraat Bankası ve Halk Bankası tarafından kara listede adı olan müşteriler için temel ihtiyaç kredisi kullanmalarının yolu açılmıştır. Fakat bu kredilerin kullanılmak istenmesi durumunda uygun bir gelir durumu olduğunun da beyan edilmesi gerekmektedir.

Kara listede adı olan kişiler için bu bankalar tarafından verilmekte olan kredi tutarları çok yüksek değildir. Genel olarak 6.000 TL İle 10.000 TL tutarları arasında değişkenlik göstermekte olan krediler verilmekte olup daha yüksek krediler için sicilin temizlenmiş olması gerekmektedir.

Kredi kullanımlarında başvuru yapan kişinin kredi için uygun olmaması durumunda ise bu olanaklardan yararlanmaları mümkün değildir. Öncelikli olarak kredi kullanımının geri ödemesini yapabileceğini banka birimlerine resmi olarak beyan etmesi gerekmektedir.

Kara listede olanların bu olanaklar dışında herhangi bir bankadan kredi kullanma olanakları bulunmamaktadır. Bunun için alternatif kredi kullanma yöntemlerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Kara Listede Olanlara Temel İhtiyaç Kredisi Verilecek Mi?

Koronavirüs Yardım Kredileri olarak da bilinen Temel Talep Kredisi Yardımı Ziraat Bankası, salgın sürecinde ekonomik bozulmayı önlemek için vatandaşlarına Halkbank ve Vakıfbank’tan destek paketi sunuyor. Hanehalkı geliri 5.000 TL ve altında olan vatandaşlara verilen krediler, ilk 6 ayda 36 ay vadesi olan 3.000 TL, 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL’dir. Kalan 30 ay eşit taksitlerle ödenir. Bu krediden asgari ücret, düşük gelirli emekli ve orta sınıf serbest meslek sahipleri yararlanabiliyor.

Zayıf sicile sahip ve kara listeye alınmış vatandaşlara kredi verilemeyeceğine dair bir açıklama yok. % 85 Hazine yardımını içeren Temel İhtiyaç Kredisi Yardımı, kredi kabiliyetini doğrulamaz ve 5.000 TL’nin altında gelir ve kesintiye uğramış tüm vatandaşlara fayda sağlayabilir. Vatandaşın kefili devlet olduğu için kara listede olanlar ve sicilleri kırılanlar temel talep kredi yardımı başvurusunda bulunabilirler.

Ziraat Bankası Sicil Affı Kredisi Çıkarıyor Mu?

Ayrıca bankanın internet adresi üzerinden bankanın 1 milyon La Coronavirus destek kredisi hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvuru sorgulama ekranında kimlik bilgilerini oluşturan kişiye SMS ile gönderilen onay kodu girildikten sonra başvuru sonucu görüntülenebilir.

Vatandaşlar süreçte ne yapacaklarını merak ederken, dün 10.000 litrelik destek kredisi için başvuran ve soruşturma yapanlara grup red cevabı gelmeye başladı. Reddedilenlere son şans olarak geri verir misin Başvurum tekrar kabul edilecek mi? Ya birisi destek kredisi alamazsa? Destek kredisi olmayanlar bu süreçte ne yapacaklarını merak ediyor.

kötü sicile kredi başvurusu

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi Veriyor Mu?

COVID-19’un yaygınlaşması, kamu bankalarında düşük gelirli vatandaşlar için temel tüketici kredisi başvurularının rekorunu kırdı ve bu süreçte binlerce vatandaşın neden temel talep kredisine sahip olmadığını ve süreçte banka onayı alınamadığı için temel talep kredisi alamayanların araştırmasını yaptı. Bu grup reddini aldım. Bu toplu reddin sistemdeki bir aksaklık mı yoksa gerçekten olumsuz sonuçları mı olduğunu araştırmaya başladık.

Banka tarafından reddedilen vatandaşların yeniden başvurmaları gerekiyor ve toplu olarak reddedilen binlerce vatandaşa tüm sorulara cevap arayan ikinci bir şans veriliyor. Banka bu konuda henüz bir açıklama yapmadı ancak vatandaşlar aradıkları sorunun cevabı resmi bir açıklama ile ortaya çıktığında süreçte ne yapmanız gerektiğini size söyleyecek.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kayıtları tehlikeye girdiği için banka tarafından reddedilen vatandaşlar, süreçte kötü kayıtları olan kişilere kredi verebilir ve süreçte acil nakit ihtiyacını karşılayan bankalara başvurabilir.

 • Akbank, Direk kredi
 • Alternatif banka
 • TEB, Cetteteb
 • Aktifbank Nkolay
 • YKB
 • Fibabanka
 • HSBC,
 • ICBC Türkiye
 • Denizbank
 • Odeabank

Bunun dışında bir bankaya başvurmak isteyen vatandaş, kredi notunu 900 ve üstüne çıkarırsa, daha yüksek kredi notu karşılığında bankanın istediği ölçüde kredi verilir.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuruları

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, koronavirüs sürecinde düşük gelirli ailelere yönelik destek paketleri başlattı. Başvurular 1 Nisan’da başladı ve halen devam ediyor. 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL kredi yardımı ile vatandaşın temel ihtiyaçlarını karşılamak için ilk 6 ay geri ödemesiz yapılmaktadır. Sosyal izolasyon nedeniyle uygulamaya fiziksel uygulama yapılmamaktadır. Başvurular bankanın internet bankacılığı veya SMS yoluyla kabul edilmektedir. Kredi tutarı, değerlendirme sonucunda başvurusu onaylanan vatandaşın hesabına doğrudan aktarılır.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Destek Uygulaması İnternet bankacılığı aracılığıyla yapılmaktadır.
Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Destek Uygulaması İnternet bankacılığı ve SMS ile uygulanmaktadır.
Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi destek başvurusu SMS ve İnternet bankacılığı ile yapılabilmektedir.

Temel İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

1 Aylık% 0,49 faizle 10.000 TL’ye kadar, 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli ve aylık 376 TL taksitle kredi
2 Aylık% 0,49 faiz oranı ile 7.500 TL’ye kadar aylık 282 TL taksit ve 36 aya kadar ödemesiz dönem,
3 Aylık% 0,49 5.000 TL’ye varan faiz oranı ve 36 aya kadar ödemesiz aylık 188 TL taksit,
4 Aylık% 0,49 faiz oranıyla 113 TL, 3.000 TL’ye kadar olan kredilerde ise 36 aya kadar ödemesiz 6 ay ödemesiz olarak aylık taksitlerle ödenir.

Temel İhtiyaç Kredisi Sonucu Gelmiyor

Bankaya başvuranlar, üç aylık bir süre boyunca başvurularını değerlendirirken uzun süredir beklemektedirler. Banka kredilerinin kötü siciliyle yüksek beklentileri olan binlerce kişi, başvuruların ne zaman geleceğini beklerken bankalar tarafından toplu olarak reddedildi. Reddedilenlerin ikinci bir şansı var mı? İnsanlar temel ihtiyaç kredisinin sonuçlarını alamazlarsa veya olumsuz sonuçları olursa ne yapmalıdır? Bir banka ekstresine ihtiyacınız olacak.

BDDK Takip Süresi Düzenlemesi

BDDK, Koronavirüs ile mücadele kapsamında kredi kartı veya kredi kartı kullanan vatandaşlarla ilgili açıklamalar banka düzenleme ve düzenleme kurumlarından geliyor. 90 günlük kredi takip süresine 31 Aralık 2020’ye kadar geçerli olması için 90 gün daha verildi. Böylece takip süresi 180 gün olarak güncellendi.

Açıklama Şu Şekikdedir;

“Ülkemiz dahil birçok ülkeye yayılan Kovid-19 salgını neticesinde ekonomik ve ticari faaliyetler durduğu için, kredileri Kredi Sınıflandırma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ile bu Yönetmeliğin 4. ve 5. Maddelerine göre sınıflandırmayı planlıyoruz. . Bu kurul kararının verildiği tarih itibariyle, 31 Aralık 2020 tarihine kadar 180 günlük birincil ve ikincil grup krediler için 90 günlük gecikme süresi uygulanmasına karar verilmiştir.

Bankanın 31 Aralık 2020 tarihine kadar öngörülen kredi zararını hesaplarken kullandığı hemisferik modele bağlı olarak, 90 günlük bir gecikmeye rağmen ikinci grupta sınıflandırılmaya devam eden krediler için karşılık ayırmaya devam edeceğiz. Bu kararın uygulanmaması kararı alınmış ve bu kararın derneğe duyurulmasına ve şirketin internet sitesinde yayınlanmasına karar verilmiştir. “

Kara Liste Kredisi Nedir?

Kötü kayıtları olan insanlar için bu kara listenin başı belada nedir? Size ne tür dezavantajların olduğu konusunda kısa bilgi vereceğim. Kara liste, cezalandırılabilir olduğu düşünülen biri olarak tanımlanır, bu da onu saldırgan görünmesine neden olur, ancak aslında finans sektöründe bu isimle yasal bir davadır. Bu durumda yasal takip davası ile tutarlı ise kredi ürününün belirli bir süre ödenmediği için yasal yollarla tahsil edilmesi durumudur.

kara listeye kredi

Kara listeye alınan terimler, Devletdestekli.com işlemlerinin yasal takibi nedeniyle düşük kredi notuna sahip kişiler veya daha önce yasal işlemler nedeniyle kamuoyu tarafından kullanılmaktadır. Bu, finansal ürünler için geç ödeme yapanlarla karıştırılmamalıdır. Bir borç vereni değerlendirirken, krediyi geç ödeyenler ile ödemeyenler için farklı değerlendirmeler vardır.

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar Var mı?

Kara listede olan kişiler, banka hayatlarında ayakta kalmak için tüm borçlarını kaldırmalıdır. Bu durumda iseniz herhangi bir finans kuruluşundan kredi alamazsınız çünkü borcunuzu kapatmadığınız sürece kara listede kalır. Ayrıca, geçmişte ödenmemiş borçları nedeniyle hukuki süreç içindeyse tüm finans firmaları bunun farkındadır ve tüm borçlarını tasfiye etse bile kara listede görünmeye devam ederek kredi kazanmanızı engeller.

Bu durumdan kaçınmak için düzenli olarak ödeme yapabileceğini kanıtlayacak bir mali planı olması gerekir. Kara listeden çıkmak için uygulanacak kurallar hakkında konuşmamız gerekirse, önce bankaya otomatik ödeme talimatı veriyoruz. Hesabınız otomatik bir ödeme talimatıyla etkinleştirildiği için işlem sayısını artırmanıza ve kredi kartı almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, bankanızın düşük limitli kredi kartını kullanmak ve düzenli ödeme yapmak sizi kara listeden çıkarabilir.

Kara Listede İken Kredi Çekme Yöntemleri

Kara listedeyken kredi almak çok zor. Ancak ipotek kredileri sayesinde krediler de mümkündür. İpotek alacak bir mülkünüz varsa, ipotek ile de kredi alabilirsiniz. Başka bir yol da garantöre göstermektir. Yüksek bir kredi notu ve iyi bir gelir garantörü göstererek kredi alabilirsiniz. Mortgage kredisi veren bankaları araştırarak bu bankalardan en iyi kredi paketi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kara listeden çıkmak için gereken sürenin ardından, mevduat hesabınıza para yatırmanız gerekecektir. Bir banka genel bir hesap akışı bulduğunda, kayıt defterine olumlu olarak yansıtılır. Ancak en garantili yöntem ipotek kredisidir. Bunun nedeni, bankaların evlerinizi, araçlarınızı veya sahip olduğunuz arazileri satılmayanlara açıklama ekleyerek güvende tutmasıdır.

Bu anlamda kredi notunuzu yükseltmeniz faydalı olacaktır. Düşük kredi notuna sahip kişiler kara listeye alınır çünkü düzenli ödeme yapmazlar. Birden fazla bankada borcunuz varsa bu anlamda yapmanız gereken bu borçları tek çatı altında toplamaktır. Bu sürece borç yapılandırması diyoruz. Borcunuzu yapılandırırken göz önünde bulundurmanız gereken bir şey, bankanızın faiz oranıdır.

Bankanızdaki tüm borçlarınızı en düşük faiz oranında organize edebilir, düzenli ödemelerle kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. (Tıklayın, ücretsiz kredi derecelendirmelerini öğrenin. Yeni e-devlet hizmeti!) Tüm borçlarınızı ödemiş olsanız bile, sicilinizin temizlenip kara listeye alınması için kredi notunuzun yükselmesi için beş yıla ihtiyacınız olacak.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır Mesajlarına Dikkat Etmelisiniz !

Bu ilanlar genellikle kredinizi biz çekelim siz ödeyin tarzında olur, bunun yanında kredi çekemiyorum acil para lazım diyorsanız, vadeli mevduat hesabı açarsanız ve bu hesaba düzenli para yatırırsanız, bu karttaki borçları düzenli olarak ödemek için kredi kartınızı kullanırsanız, kredi notunuz yükselecektir. Kredi notları yükseldiğinde, notu düşük olan kişilere kredi verilir. Ayrıca bir memurun akrabasından, Ticaret Odası’na kayıtlı başka bir tüccardan kredi çekmesi için kefil talebinde bulunabilirsiniz. Bankanız yapılandırma sürecine izin vermiyorsa dilekçe ile talebinizi ifade edebilirsiniz.

Krediyi geri çekebilecek herhangi bir kurum tarafından reddedildiyseniz, aşağıdaki yollarla hemen bulabilirsiniz: Bu şekilde 1 saat içinde nakit para sağlayabilirsiniz. Kredi geçmişinize zarar veren borç para alarak bir krediyi kapatmak Alt limit kredi kartı düzenleyen bankadan kart talep ederek kart limitini kullanın, Cep telefonu veya mobil cihaz satın alıp taksitlendirerek nakit para imkanı sağlamak, Yolsuzluk sicillerine kredi veren bankalara müracaat edilerek kredilerin ipotek tesislerine çekilmesi, İmza karşılığı senet olarak para veren bir yerden borç almak, Yasal yoldan para vaat eden avcılardan ve avcılardan uzak durmanızı öneririz.

Kredi uygulamaları kapsamında bankaların sunduğu finansman imkanları sağlanmaktadır. Bu bağlamda bir ret cevabı alıp almayacağı bankanın takdirindedir. Koronavirüs kredileri ile ilgili tüm bilgileri kötü sicili olan kişilere bir saat içinde açıkladık.

1-2 Saatte Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Yasal Olarak) Konusuna 1 Yorum Yapıldı

 1. Kadir dedi ki:

  Sicilim bozuk kredi çekemiyorum icralarım var

Sayfa başına git