Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Faturalı Sabit Hatta Kredi Yalanı (TTNET Turkcell Vodafone)
Faturalı Sabit Hatta Kredi Yalanı (TTNET Turkcell Vodafone)
Son yıllarda tartışılan ve her ağızdan farklı bir sesin çıktığı Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi GMS operatörlerinin faturalı hatta...
Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar Listesi (Engelsiz Kredi)
Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar Listesi (Engelsiz Kredi)
Sizlere bu yazımda engelli maaşı alanlar kredi çekebilir mi, yada engelli maaşına kredi veren bankalar var mı diye soranlar ve...
Anasayfa > Kredi > Ptt Kredi Başvurusu

Ptt Kredi Başvurusu

blank

PTT Kredi Başvurusu

İnsanların farklı sebeplerden dolayı krediye ihtiyacı olmaktadır. Burada birçok seçenek olsa da, PTT kredi başvurusu 2021 yılında da gerek en çok araştırılan, gerekse en çok tercih edilenler arasındadır. Nakit ihtiyacı olan kurum çalışanları ile emeklilere yardım eden PTT, uygun faiz oranları sunmaktadır.

Bunun için anlaşmalı bazı bankalar olup, şu şekildedir;

 1. Aktifbank
 2. Vakıfbank
 3. Denizbank
 4. İNG Bank
 5. TEB

Bunun için ayrıntılı bilgileri bu bankaların müşteri hizmetlerinden ya da PTT’nin herhangi bir şubesinde kolaylıkla edinebilirsiniz. Eğer gerekli koşulları yerine getiriyorsanız, kısa süre içerisinde yardım almanız mümkündür.

PTT Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Her kredi başvurusu için aranan bazı şartlar vardır. Dolayısıyla PTT için de bazı şartlar gerekir. Bunların şu şekilde olduğu görülmektedir;

 1. Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmak
 2. Düzenli şekilde gelir beyanı yapmak
 3. 18 ile 80 yaş arasında olmak
 4. Başvuran kişinin aylık kazancının yarısının, bir taksiti ödeyebilmesi
 5. Ödenmemiş durumda kredi kartı taksiti olmaması
 6. Kişinin kredi miktarına uyumlu bir hayat sigortası alması

Eğer bu şartları yerine getiriyorsanız, tek yapmanız gereken herhangi bir PTT kuruluşuna gitmektir. PTT kredi başvurusu yap ardından, burada bir form hazırlanır. Sonrasında ise yukarıda verdiğimiz bankalardan birinden kredi çekilebilir. Bunların her biri farklı seçenekler sunar.

PTT Kredi Nasıl Kullanılır?

PTT kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, kimlik kartınız ya da nüfuz cüzdanınız ile beraber, PTT’ye başvurmanız gerekir. Burada bilmeniz gereken, vekâlet yoluyla başkasının ismine müracaat yapılmadığıdır.

Ayrıca aracı ya da komisyoncu konusunda da dikkat etmeniz gerekir. Zira PTT ile bu tür kişilerin bağlantısı bulunmaz.  Gerekli şartları yerine getiriyorsanız kurumu doğrudan gitmeniz, buradaki evrakları şahsen doldurmanız şarttır.

Ardından değerlendirme, hesaplama gibi işlemler gittiğiniz bankalar tarafından gerçekleştirilir. Dolayısıyla başvuru yapmadan önce bu gibi konuları bilmeniz ve büyük bir özen göstermeniz gerekir.

PTT Kredi Faiz Oranları Ne Kadar?

Eğer ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız ve PTT üzerinden başvuru yapmayı düşünüyorsanız, emekli maaşınızı PTT üzerinden almanız ya da bu kurumda görevli olmanız gerekir. Kredi başvurusu yapmadan önce, belirli bir faiz oranı olduğunu da bilmeniz gerekir. Bunlar şu şekildedir;

 1. 3,000 ile 4,999 Türk Lirası: Tüm vadelerde yüzde 1,98 faiz oranı
 2. 5,000 ile 9,999 Türk Lirası: Tüm vadelerde yüzde 1,65 faiz oranı
 3. 10,000 ile 19,999 Türk Lirası: Tüm vadelerde yüzde 1,55 faiz oranı
 4. 20,999 ile 55,000 Türk Lirası: Tüm vadelerde yüzde 1,49 faiz oranı

İhtiyacınız ne kadarsa, bunun üzerinden bir hesaplama yapmanız gerekir. Ayrıca işlem yaparken toplam ödemeniz gereken meblağın ne kadar olduğu da tarafınıza iletilir. Gerekli evrakları doldurmanız ardından, sadece anlaşmalı bankalara müracaat etmeniz şarttır.

Aktifbank

Eğer PTT üzerinden kredi alacaksanız, bunun için ilk seçeneğiniz Aktifbank’tır. Temmuz 1999 tarihinde kurulan kurum, müşterilerine oldukça kısa sürede finans desteği sunar. Aktifbank’tan kredi başvurusu kolay şekilde yapılmakta olup, kredi kampanyaları “N kolay” olarak isimlendirilir.

Bu çerçevede kredi için başvuru gerçekleştiren kişilerin işlemleri, oldukça kısa sürede onaylanır. Şart veya kefil olmadan gerekli işlemleri yapabilir, böylece kredinizi kısa sürede elde edebilirsiniz. Şayet PTT için almak isterseniz, öncelikle yukarıda bahsettiğimiz şartları yerine getirmeniz gereklidir.

Vakıfbank

1954 yılında kurulmuş olan Vakıfbank, PTT için kredi alınabilecek bir diğer seçenektir. Bunun bir yaş sınırı mevcut olup, 75’tir. SGK emeklilerinin de yararlanabildiği kredi, şubelerden değil PTT’den alınmaktadır.

Dolayısıyla Vakıfbank aracılığıyla PTT’den kredi almak istiyorsanız, PTT’den de alma fırsatınız vardır. Tek dikkat etmeniz gereken konu, alabilmeniz için olumsuz bir durumun mevcut olmamasıdır. Eğer kredi ihtiyacınız varsa Vakıfbank aynı zamanda,

 1. Taksitli İhtiyaç Kredisi,
 2. Taşıt Kredileri,
 3. SarıPanjur Ev Kredisi,
 4. Vakıfbank Ek Hesap,
 5. Vakıfbank Taksitli Ek Hesap,

Gibi seçenekler de sunmaktadır. Bunların hepsi farklı kredi oranlarına sahip olduğu için, ihtiyacınıza göre inceleyerek karar vermeniz önerilir.

Denizbank

PTT kredi başvurusu için birçok banka tercih edilebilir. Bunlardan bir tanesi de Denizbank olup, yaş sınırı 80’dir. 11 Nisan 1997’den bu yana hizmet veren kurum, günümüzde birçok kişinin tercihi olmaktadır.

Diğer PTT kredi anlaşmalı finans kurumlarından farklı olarak, Denizbank kredi tahsis ücreti istemez. Vadeler en fazla 60 ay olup, kimlik belgenizin bulunması gerekir. Ardından başvuru kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.  Oranlarda alt sınır 3,000 Türk Lirası olarak belirlenmişken, en fazla da 36,000 Türk Lirasıdır. Kredi tahsis ücreti de talep edilmez.

Denizbank bunun haricinde de bazı krediler vermektedir. Eğer bireysel kredi almaya ihtiyacınız varsa,

 1. İhtiyaç kredileri,
 2. Kredili mevduat hesabı,
 3. Mortgage kredileri,
 4. Taşıt kredisi,

Gibi seçeneklere de sahiptir. Hepsi farklı faiz oranlarına ve koşullara sahip olabileceği için hangisini istiyorsanız, resmi sitesinden inceleme fırsatınız vardır. Aynı zamanda müşteri hizmetleri ile de irtibat kurarak, merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

ING Bank

1991 yılından bu yana hizmet veren ING Bank, ülkemizde bulunan birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. PTT kredisi için tercih edebileceğiniz bankalardan biri olup, yaş sınırı 75’tir. Emeklilere 60 aya varan vade fırsatı sunar.

Maksimum 45,000 Türk Lirası kredi vermekte olup, minimum alabileceğiniz kredi ise 2,500 TL’dir. Herhangi bir şubesine giderek konu hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir, arzu ederseniz tercih edebilirsiniz.

ING Bank müşterilerine PTT kredisi haricinde de bazı seçenekler sunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 1. İhtiyaç kredisi
 2. Kredi borç transferlerine uygun faizler karşılığı borç kapatma kredisi
 3. Kişisel kredi taksitleri ile kredi kartı ekstre ödemeleri erteleme kredisi
 4. Konut kredisi
 5. Taksitli destek hesap ve destek hesap

Şeklindedir. Gereksiniminiz hangisiyse, ING Bank’ın kendi sitesinden, şubesinden ya da müşteri hizmetlerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

TEB

1927 yılında kurulan TEB, PTT yaş kredisi için 70 yaş sınırına sahiptir. Başvuru için kimlik kartınız yeterli olup, kredi tahsis ücreti bulunmaz. Minimum 2,500 maksimum 40,000 Türk Lirası sunmakta olup, vade miktarı 3 aydan, 36 aya kadar değişmektedir.

TEB kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, PTT haricinde de başka seçenekleriniz vardır. Bunlar şu şekildedir;

 1. İhtiyaç kredileri
 2. Konut kredisi
 3. Taşı kredisi
 4. Çevreci taşıt kredisi
 5. Tarım kredileri
 6. Kredili mevduat hesabı

İhtiyacınıza göre bunları değerlendirmeniz de mümkündür.

PTT Kredi Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Günümüzde kredi başvurusu yapmak isteyenler, öncelikle hangi kurumları değerlendirebileceğini, bunların faiz durumlarının nasıl olduğunu sıkça merak etmektedir. Bu süreç içerisine vatandaşların en çok araştırdıklarının başında da PTT gelmektedir.

PTT kredi başvurusu yapmanız mümkün olsa da, bunun için emekli olmanız ya da kurum çalışanı olarak görev yapmanız şarttır. Ayrıca emekliler de maaşlarını, PTT vasıtasıyla alıyor olmalıdır. Şayet bu ve tüm koşulları yerine getiriyorsanız, tek yapmanız gereken listede bulunan herhangi bir bankaya müracaat etmedir.

Eğer ayrıntılı şekilde incelerseniz, daha doğru karar vermeniz mümkündür. Resmi Siteye Gitmek için tıklayınız

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git