Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Bankalar Fiziki Gerçek Altın Bozar Mı? (ÇEYREK CUMHURİYET)
Bankalar Fiziki Gerçek Altın Bozar Mı? (ÇEYREK CUMHURİYET)
Herkesin sormuş olduğu soru olan bankalar altın bozar mı yada bankalar gerçek yani fiziki altın bozar mı alır, mı gibi...
Borç Para Veren Hayırseverler Karşılıksız (BAĞIŞ-HİBE)
Borç Para Veren Hayırseverler Karşılıksız (BAĞIŞ-HİBE)
Size faizsiz borç veren bir hayır kurumu sayesinde ihtiyacınız olan parayı ödeyen bir hayırsever nasıl bulursunuz, veyahutta karşılıksız borç para...
Anasayfa > Finans > Peşinatsız Senetle Cep Telefonu Satan Şirketler (3 Şirket)

Peşinatsız Senetle Cep Telefonu Satan Şirketler (3 Şirket)

peşinatsız telefon alma

Kredi çekmeden ve ön ödeme yapmadan cep telefonunu nereden alacağını söyleyenler için altın bir rehber hazırladık. Aşağıdaki tüm ayrıntıları kontrol ettikten sonra, faturalı bir cep telefonu satın almanız istenebilir. Peşinat veya kredi olmadan cep telefonu satın almak için çeşitli web sitelerini kullanabilirsiniz. Bu web siteleri, güvenli alışveriş fırsatları sunan sitelerdir.

Sizin için araştırma, ön ödeme talep etmeden senet ile telefonlar satan kaynakları belirledik. Bu sayede çok ucuz bir şekilde telefon sahibi olabilirsiniz. Sürekli gelişen teknolojiye bağlı olarak en son cep telefonunu kullanabilir veya eski telefonunuzu çok uygun bir fiyata yenileyebilirsiniz. Günümüzde teknoloji alışverişi çoğunlukla kredi kartlarıyla yapılmaktadır. Kredi kartları size sahip olduğunuz limitler dahilinde alışveriş yapma fırsatı verir.

Ancak cep telefonu satın alımları söz konusu olduğunda, çoğu kredi kartı limiti bu maliyetler için yeterli değildir. Bu noktada sizi kurtaracak bir şeyimiz var. Faturalı bir şekilde cep telefonunu nereden alabileceğinizi düşünüyorsanız, doğru adrestesiniz. Bir zamanlar alışveriş alışkanlığı olan senet ile yapılan alımlar günümüzde nadiren görülmekle birlikte, çeşitli kurumlarda gerçekleştirilmektedir. Bu acentelerden herhangi birini seçebilir ve yeni bir telefona sahip olabilirsiniz.

Senetle Cep Telefonu Alma Yolları Nelerdir?

İnternet üzerinden senet yoluyla telefon satın alma işlemi bazı site ve firmalar üzerinden yapılmaktadır. Bu web sitelerinden telefon satın alırken, ajans yetkilileri kimlik bilgilerinizi ve kredi notunuzu kontrol edecek. Telefon taksit ödemesini ödeyebileceğinizden eminseniz, sözleşmeyi ev adresinize postalanacaktır.

Sözleşmeyi okuduktan ve imzaladıktan sonra belirtilen adrese gönderilir. İş yaptığınız kurum size cep telefonunuzu gönderecek ve satın alma işleminiz tamamlanmış olur. Ödeme, her ay kararlaştırılan bir tarihte yapılır. Burada, piyasada çok fazla dolandırıcı olduğu konusunda uyarılmalısınız. Bu nedenle, kendinden emin olmayan sitelerde alışveriş yapmamak daha iyidir.

İnsanlara faturalı cep telefonlarını nereden alacaklarını söyleyenlere hizmet veren, bu işi internet üzerinden yürüten, bazıları şubeleri işleten kurumlar. Mutlu Evim, Ev-Kur, Teknosa ve Bimeks gibi firmalar taksitli ve senetli satış yapmaktadır.

Mutlu Evim’den Senetle Cep Telefonu Alma

Mutlu Evim Senet ile telefon satışları son yıllarda giderek daha popüler hale geldi ve internet üzerinden yapılıyor. Normal internet alışverişinde oluşan sürece çok benziyor ve Mutlu Evim’de alışveriş yaparken de oluyor. SGK’ya kayıtlıysanız veya kamu görevlisiyseniz, bu web sitesinden kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

Karşılıklı güven prensibi ile çalışan Mutlu Evim, birçok kişiye hizmet vermektedir. Emeklilerden belge istemeden alışveriş yapılabiliyor. Farklı telefon modellerine ve taksit seçeneklerine göz atın ve telefonunuzu kolayca değiştirin. Mevcut telefon modelinizi hangi telefonlarla değiştirebilirsiniz, bu web sitesinde kontrol edebilirsiniz. Referans: (https://www.mutluevim.com.tr/)

“Senetsepet.com” Senetle Peşinatsız Telefon Satışı

Senetle bir cep telefonu satın almak için öncelikle yaşadığınız bir şehre (https://www.senetsepet.com/senetli-satis-yapilan-iller) bakarak senetle cep telefonu alıp alamayacağınızdan emin olmalısınız. Web sitesi üyesi olduğunuzda, istediğiniz ürünü alışveriş sepetinize eklemeniz istenecek ve bir sonraki adımda sizden senet veya başka bir ödeme yöntemi ile ödeme yapmak isteyip istemediğiniz ve cep telefonu satın alımınız sorulacak. Alışverişi tamamladığınızda senetle peşinatsız cep telefonu almış olacaksınız.

Beko ve Arçelik Senet İle Cep Telefonu Alma

Bildiğiniz gibi Türkiye’nin Arçelik ve Beko cep telefonu segmentinde en büyük pazar payına sahip ama beyaz eşya firmaları o kadar büyüdü ki artık büyük şirketler bile bu pazardan ödeme almak istemiyor. Bu sebeple Beko bayileri ve Arçelik bayileri aynı beyaz eşyayı faturalarla birlikte satarak senetli cep telefonu satan firmalar arasında yerleşmişlerdir.

Bölgenizdeki iki markadan birinden senetle alışveriş yaptıysanız, bir hesabınız olduğu için daha kolay olacaktır ve senetle cep telefonu satın almak çok kolay olacaktır. Markanın güven ve onay ağı nedeniyle bu yöntem tercih edilebilir.

GSM Operatör Tarifesine Ek Cep Telefonu alma

Tarifelerin yanı sıra cep telefonu satın almak da senet ile arama yapmanın diğer bir yolu olup, bir kez daha peşinat ödemeden taksitli faturaya geri ödeme yansıtılıyor. Bu işlem telefonu satın almak isteyen GSM operatörü ile iletişime geçilerek yapılır. İnternette yapılan araştırmalar, hangi telefonun bir işletme operatörü tarafından satıldığını size söyleyebilir. Alternatif olarak, operatörün şubesini ziyaret edebilir ve telefonu yerinde görüntüleyebilirsiniz. Telefon elinize sığmayacağı ve dış kaplama malzemesi ve ağırlığı deneyiminizi doğrudan etkileyeceği için telefonunuzu yerine koymak iyi bir fikirdir.

Hangi telefonu alacağınıza karar verdikten sonra, telefonu fatura ve taksitle almak istediğinizi şube personeline söylemeniz gerekiyor. Anlaştığınız personel kimliğinizi soracaktır. Kredi derecelendirmesini belirlemek için kimlik bilgilerini kullanan bir çalışan, cep telefonunun satılıp satılamayacağını kontrol eder. Burada önemli olan nokta, kredi notunuzun risksiz seviyede olmasıdır. Sizin için örnek bir iade tablosu yapmak istedim. Vodafone faturalı hattındaki tarifelere ek olarak “Samsung Galaxy A51” cep telefonu satın almak isterseniz ödeme planı aşağıdaki gibidir;

GSM Operatörü Cep Telefonu Modeli Taksit Sayısı Faturaya Ek Taksit
Vodafone Samsung Galaxy A51 12 295 TL

Tarifeye Ek Telefon Almanın Avantajlı Yanları telefonu satın aldığınız kurumun faturalarınızı veya taksitlerinizi doğru bir şekilde ödemesini istiyorsunuz. Cep telefonu satışının önünde bir engel olmadığı için kontrat imzalayarak cep telefonu satın alabilirsiniz. Bu anlaşmanın ayrıntılarına aşina olmanız tavsiye edilir. Aylık taksit tutarı genellikle standart bir uygulamadır ve işletmeci için çalışan personel taksit sayısını veya miktarını tek başına belirleyemez.

Tarifeye eklenmiş cep telefonu almanın avantajlarından biri de kredi kartı limitinin düşmemesidir. Bugün standart kredi kartı limiti tipik olarak 3000 TL ile 6000 TL arasındadır. Bu kartla bir cep telefonu aldığınızda kart limiti önemli ölçüde azalır. Kısıtlamalardaki bu indirimden muaf olan ve diğer masraflara yer bırakmayan bir senet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. 

Çoğu operatör 24 aylık vade seçeneği sunar. Bu sayede çok esnek ve rahat bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Operatörlerin yürüttüğü kampanyalardan biri de faturalarına ek olarak faturalandırılan telefonları satmaktır. Bu sayede fatura ödeme gibi taksitli telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Kampanya içeriği, onu satan operatöre ve cep telefonuna bağlı olarak farklılık gösterir, ancak çoğu durumda peşin fiyatla satılır. Ödeme şahsen veya internet üzerinden yapılabilir.

O gün geldiğinde üye olduğunuz operatörün şubesine ödeme yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı veya mobil şubeler üzerinden ödeme yapmak da mümkün. İkinci yöntemi seçme fikriniz varsa, otomatik ödeme talimatı vermenizi öneririz. Bu sayede ödeme tarihini unutmak gibi sorunlar yaşamazsınız. Temerrüt faizi gibi durumlarla karşılaşmayacaksınız.

Önemli Not : Bu arada sık sık internette sık sık gördüğünüz faturalı hatta kredi başlıklı yalan ilanlara itibar etmeyiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git