Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Kredi Kartı Bekleyen Provizyon Ne Kadar Sürer? (Onay Beklemede)
Kredi Kartı Bekleyen Provizyon Ne Kadar Sürer? (Onay Beklemede)
Bekleyen bir provizyon ne kadar sürer, bazen bir kredi kartına yapılan harcama beklemede bir provizyon olarak görünüp devam eder, bu...
Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma Nasıl Olur? (Trink STOP)
Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma Nasıl Olur? (Trink STOP)
Covid 19 pandemi sürecinde hepimiz artık hiç bir şeye dokunmadan işlemlerimizi yapmak istiyoruz. Bu süreçte, sürekli para alışverişi yapmaktan uzak...
Anasayfa > Kredi Kartı > Kuryenet Takip Numaramı Bilmiyorum, Ne Yapacağım? (Takip No)

Kuryenet Takip Numaramı Bilmiyorum, Ne Yapacağım? (Takip No)

takip no bilmiyorum

Bir Türk bankası olan Kuryenet, kredi kartlarının dağıtımda en çok kullanılan şirketlerden biri olduğunu daha önceki yazımızda söylemiştik. Genellikle bu tarz banka kartı teslimatları 15-20 gün arasında yapılmaktadır. Tabi bu süreç size değil kuryeye banka tarafından teslim edilecek tarihtir. Kredi kartı teslimatınız elinize ulaşmamış ise ve ne yapmalıyım diyorsanız aşağıdaki çözüm seçeneklerini deneyebilirsiniz. Genellikle kuryenet takip no kısa mesaj ile telefonunuza iletilir fakat mesajı sildiyseniz kaybettiyseniz yada kuryenet takip numaramı bilmiyorum ne yapmalıyım diyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Bu soru, özellikle geç kredi kartı teslimatları yapılmayan yada çok geç yapılacak olan kişilerin sorduğu yaygın bir sorudur. Kredi kartları, bankaların kargo ve kurye şirketleri aracılığıyla teslim ettikleri ürünlerdir. Bu şirketler nakliye şirketlerinden daha güvenli kabul edildiğinden, teslimat kurye şirketleri tarafından yapılır. Türkiye’de en çok kullanılan kargo şirketi Kuryenet olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Kuryenet kullanan tüm bankaları araştıran “Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Peki bu şirketlerde kredi kartlar nasıl dağıtılıyor işleyiş şeklini ve durumunu bir gözden geçirelim.

Kuryenet Takip Numarası Nedir?

Kuryenet takip numarası nedir öncelikle buna bir açıklık getirelim bu numara kuryenet.com firması tarafından kredi kartınızın bu kuryeye teslim edilmesiyle beraber otomatik oluşan bir takip no’dur. Bu takip no ile kredi kartınızın nerede olduğu hangi aşamalardan geçtiğini ve şuanki yerini her daim sorgulayabileceğiniz bir tanımlama numarasıdır. Dolayısı ile kart teslimatı konusunda olmazsa olmaz bir numaradır.

Kuryenet Takip Numarası Öğrenme İşlemi Nasıl Olur?

Kredi kartları, bankalarda en çok kullanılan ürünlerden biridir. Kredi kartı kullanımında en büyük ülkelerden biri olduğumuz için kredi kartı teslimatları oldukça önemli bir hal alıyor.. Bankalar, kredi kartları ve normal kart türleri dağıtıcısı olarak Kuryenet’i tercih ediyor. Kargo ile teslimat bekleyen bir kredi kartınız varsa takip numarası ile kartınızın yerini öğrenebilirsiniz.

Bir kredi kartı takip numarası öğrenmek sandığınız kadar kolay değildir. Bu numara yalnızca firma tarafından bilgi mesajı olarak gönderilebilir. Bir bilgi mesajını sildiyseniz veya hiç almadıysanız, takip numaranızı bulmanın tek yolu müşteri hizmetlerini aramaktır. Elbette aramanız gereken numara kredi kartınızı gönderen banka olmalıdır. Bankadan gerekli bilgileri aldıktan sonra kuryenet ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Kuryenet Takip No Bilmiyorum, Nasıl Elde Edebilirim?

Kuryenet takip numaranızı bilmiyorsanız müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekir. Bu aşamadaki yanlış işlemlerden biri de aranması gereken müşteri hizmetleri numarasıdır. Kurye takip numarası olmadan müşteri hizmetleri sizlere yardımcı olamayacaktır. Bu nedenle bu numarayı bulmak için önce bankanızı aramanız gerekir. Bankanın çağrı merkezini aradığınızda, “Kuryenet takip numarasını bilmiyorum.” demeniz ve takip numaranızı istemeniz yeterli olacaktır.

Kuryenet Kredi Kartı Teslimat Takibi Nasıl Yapılır?

Kurye ile teslimatı bekleyen bir kredi kartınız varsa, şuan nerede olduğunu öğrenmenin bir çok yolu vardır. Kredi kartı teslimi bekleyen müşterilerden gelen yaygın bir şikayet, kartlarının teslim edilmemesi ve ben evdeyken kimsenin gelmemesidir. Siz de bu durumla karşı karşıyaysanız, farklı izleme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile görüşerek sonuç alamaz veya erişemez iseniz kurye firmasının web sitesini de kullanabilirsiniz.

Kredi kartınızı takip edebileceğiniz bir kanallar arasında şu numaralar mevcuttur; 0850 222 93 93 0212 444 93 93 Kuryenet web (https://www.kuryenet.com.tr/) sitesinden iletişime geçebilirsiniz.

Tüm bu yöntemlerle sonuç almazsanız, bankayı aramayı deneyebilirsiniz. Tarafınıza gönderilen takip no mesajı gündelik yoğunluktan veya teknik bir arızandan dolayı size ulaşmamış olabilir. Kart teslimatınızı beklerken, kredi kartınız şubeye teslim edilmiş olabilir. Böyle bir durumun olup olmadığını kurye servisinden değil, bankanın müşteri hizmetlerinden anlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Takibi TC Kimlik No İle Yapılabilir Mi?

TC Kimlik numarası her ne kadar sizin kimliğinizi açıklasa da bir kurye takip no’su yerine geçmez çünkü kurye firmaları kredi kartı gönderi takip numarası ile işlem yaparlar ve bu numara olmaksızın sizin kimlik bilgilerinize erişemez. Çünkü bankalar kredi kartı basımından sonra kuryenet firmasına kartınızı teslim ederken sizin kimlik bilgilerinizi Kişisel verilerin korunması kanunu gereği açıklamaz ve bilgi vermez. Bu yüzden TC Kimlik numaranız ile gönderi takibi yapmanız mümkün değildir.

Kurumsal Kredi Kartı Gönderi Takip Numarası Nasıl Elde Edilir?

Kurumsal bir firma olmanız herhangi bir işlem şeklini değiştirmez tek değişkenlik gösteren şey kuryenet üzerinden gönderi takip numara sorgulama ekranınız farklıdır. Web sitesine girdiğinizde sol alanda kurumsal ve bireysel gönderi sorgulama ekranı vardır bunu aşağıdaki resimde göstermeye çalıştım.

gönderi takip no

İster kurumsal olun ister bireysel müşteri yukarıdaki ekrandan sorgulama yaparak kartınızın gönderisi ne durumda ne gibi notlar alınmış bu ekrandan görebilirsiniz.

Kredi Kartı Takip Numaramı Öğrenemiyorum Nasıl Şikayet Ederim?

Aslında yanlız değilsiniz kredi kartını hemen almak isteyen kullanıcıların ortak derdi bir an önce kredi kartlarına kavuşmaktır. Fakat kuryenet firmasının çok yoğun olmasından dolayı bazen işleyişte aksaklıklar olabilir. Kaldı ki şu sıralar sadece Türkiye değil tüm dünya Covid 19 pandemisi ile boğuşmaktadır. Bir çok iş yeri ve kurumsal firma esnek çalışma modeline geçmiş ve az sayıda personel ile çalışmaktadır. Bu yüzden sizin gönderiniz de gecikmiş hatta gönderi takip numaranız olsa dahi gönderinize erişmekte ve bilgi almakta sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Ama kesinlikle bir şikayette bulunmak istiyorsanız ilk seçenek firmanın internet sitesi üzerindeki resmi mail adresi olan info@kuryenet.com.tr adresi ile gerekli şikayetinizi dile getirebilir veyahutta şikayet var gibi şikayet sitelerine sorununuzu dile getirebilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git