Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
1-2 Saatte Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Yasal Olarak)
1-2 Saatte Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Yasal Olarak)
Kara listeye kredi veren veyahutta kötü sicil kaydına sahip kişilere kredi veren bankalar var mı? Çok sorulan o soru Ziraat...
Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri (Tüzel-Bireysel)
Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri (Tüzel-Bireysel)
Senetle kredi borç kredi veren en iyi ve popüler faktoring şirketleri hangileri ve bu firmalar gerçekten varmı ve nasıl çalışırlar...
Anasayfa > Kredi Sicili > Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin (KOMİSYONLA KREDİ)

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin (KOMİSYONLA KREDİ)

kredi çıkartılır şirketleri

Kredinizi biz çekelim taksitleri siz ödeyin nede hoş geliyor kulağa öyle değil mi? Peki nedir bu kredi çıkartılır firmalarının akıbeti? Düşük kredi notuna veya kötü sicile sahip tüketiciler, son zamanlarda İnternet üzerinden kredi sunan şirketleri aramaya başladılar. Çünkü banka ile yaşanan çöküşün ardından kredi çekilmesinde sorunlar yaşanıyor. Bu sebeple kredinizi biz çekelim taksitleri siz ödeyin firmaları hakkında bir makale hazırlayalım, kredi alalım ve taksit taksit ödeyelim bakalım nasıl oluyormuş?

Kredi çekme ve taksit ödeme şeklinde hizmet veren danışmanlık firması adı verilen bir komisyonla kredi sağlayan bir ajans olarak bilinirler. Peki, bu ilginç sistemin nasıl çalıştığını ve yazımızda kötü sicili ve düşük kredi notu ile tüketicilere ne tür kredi fonları sunulduğunu görebilirsiniz.

Bugün sicilleri kötü veya kredibilitesi düşük kişilere kolaylık sağlayan ve karşılığında komisyon veren bu işletmeler, ilk olarak İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa ve Eskişehir gibi büyük şehirlerde ortaya çıkmaya başladı. Daha sonra ödünç alındığında taksitle ödeme sloganıyla birçok şehirde yaygınlaştı. Artık ülkemizin birçok bölgesinde kredi çekme ve doğrudan taksit ödeme yapısına sahip bir yapı var. Şimdi, kredi sorunu olan kişilere acil durum finansman kredileri sağlayan bu kredinin işi hakkında daha fazla bilgi paylaşalım.

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin Nedir?

Kredinizi biz çekelim, taksitleri siz ödeyin veya kampanyanızın taksitlerini komisyonla uzatarak ödeyin. Kısa vadede diğer sistemlerin ortaya çıkmasının ve yaygınlaşmasının nedenlerinden biri de son dönemde kredi ve kredi kartı sayısındaki artış.

Bankacılık sisteminin sağladığı bireysel, bireysel ve tüketici kredilerinin pervasızca kullanılması, tüketicilerin bazı ekonomik zorluklarla borçlarını üstlenmelerine engel oluyor. Tüketicilerin cüzdanlarında hemen hemen her bankanın kredi kartlarını taşımaya başlaması ve borçlarının da şişmesi ve bir süre sonra ödenememesi nedeniyle bu durum çok kötü bir senaryo haline geliyor.

Tüketiciler banka kredi notunu eksi yönlü kaybeder ve bunun sonucunda kişinin sicili ciddi şekilde etkilenir. Bu durumu yeni bir işe dönüştürecek fırsat ve ücretlerle kredi veren firmalar, kredi notu kötü olan kişilere kredi vererek zor durumdaki kredi ihtiyacı olan kişiler üzerinden bir para kazanma yöntemi olarak adlandırabiliriz.

Komisyonla Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeme Yapın Firmaları Nasıl Çalışıyor?

Söz konusu komisyon kredisi sistemi hakkında size biraz bilgi vereyim. Firma derki, Kredinizi çekeriz, taksitlendiririz ve siz bu ödemeleri takistle yaparsınız, firma bu yöntemi danışmanlık hizmetleri adı altınad faaliyet gösterir. Bu sistemde bu şirketler bankaları genellikle bir fon kanalı olarak kullanılır; Tüketicilerin bankacılık kanallarından ihtiyaç duyduğu tutar, daha önce ödeme sorunu ve takas sorunu yaşamamış kişi veya firmalardan kredi çekmek için kullanılmaktadır.

Bu krediler ile, ihtiyaç sahiplerine nakit para hizmetleri, çek, fatura vb. finansman kaynaklarını sağlamak için kayıtlarında bir sorun bulunmayan işletme sicillleri veya kişiler üzerinden verilir. Ek faiz oranları veya ücretler karşılığında değerli yasal belgeler düzenlenerek kişi adına para çekme işlemleri yapılır. Dolayısıyla, kredi notu düşük olan kişilere kredi sağlayan bir yer olarak görülen kredinizi biz çekelim firmaları, tüketicilerin acil finansal ihtiyaçlarını karşılar. Tabi yüksek faizlerle !!!

Şirketlerin komisyon karşılığı kredi sunmasının bir başka yolu da acil olarak paraya ihtiyacı olan ve bankadan kredisini çekemeyeceğini söyleyenlere nakit karşılığında düşündükleri bir faiz oranında ekstra finansman sağlamaktır. Böylelikle danışmanlık hizmeti veren firmalar, tamamen tüketiciler için hazırlanmış oldukça değişken faiz oranlarını kabul ederek, talep ettiğiniz belge ve belgelerin imzalanması karşılığında sizlere istenilen nakdi kredileri sağlar.

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin Sisteminin Eksi Yanları Nelerdir?

Komisyonla kredi çekmenin avantajları yanında bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Şimdi bu eksikliklerden bahsedelim. Ücret olarak kredi veren bir firmadan kredi çekme sürecinde, bankacılık işlemlerinde olduğu gibi düşük faiz oranları ile karşılaşmazsınız. Faiz oranları bankalardan çok daha yüksek olacak. Bu dikkate alınması gereken bir konudur.

Kredinizi biz çekelim taksitler sorun değil zaten siz ödersiniz, demek bu kadar kolay mı? Sizden bir dizi yasal evrak istenir. Çünkü banka dışında başka biri adına borç almak isteyen birine borç verirken biraz dikkatli olmak ve kendini sağlama almak oldukça doğal bir haktır .Ücret karşılığında kredi başvurusunda bulunuyorsanız, bu şirketler gerekli gördükleri takdirde sizden bir veya iki mükellef kefili talep edebilirler.

Sizin adınıza düzenlenen senet senetleri de meşru bir senet yapısında düzenlenmiştir, bu nedenle bu şirketlere ödemenin gecikmesi durumunda ücreti alan şirket sizden eğer geç ödeme yaparsanız sizden tüm borcunuzu talep edebilir ve tahsil edebilir. Sahip oldukları haklı ve yasal evraklar yüzünden çünkü siz bunlara çoktan imza attınız!

Bankacılık kanalıyla 80.000 TL’lik bir kredi çekerseniz, geri ödeme sırasında bankaya ödediğiniz toplam tutar 130.000 TL ise, komisyonla kredi yani kredi çıkartılır firmaları ile çalışmak zorunda kalırsanız, daha yüksek bir meblağ ödemeniz gerekebilir. Komisyon şirketi tarafından kullanılacak 80.000 TL için 145.000 TL gibi yüksek bir faizle karşılaşmanız süpriz değil.

Bu örnekle beni daha iyi anlaşabileceğinizi düşünüyorum.

Komisyonla Kredi Veren Firmalar ve Şirketler Güvenilir Mi?

Komisyonla çalışan bir kredi sistemi nasıl çalışır, bu süreç ne kadar güvenlidir?  Zayıf kredi notu, zayıf kayıt ve banka tarafından kara listeye alınmış olanlar için tavsiye edilmez. Bunun nedeni, tüketicilerin kanun çerçevesinde borç almalarının en güvenli yolunun banka aracılığıyla aldıkları nakit kredi işlemi olmasıdır. Kredi çekme ve taksit ödeme şeklinde çalışan bir şirketle herhangi bir iş yapmadan önce, bunu şirketi iyice araştırarak yapmalıyız.

kara listedekilere kredi veren firmalar

Çünkü işi doğru yapan firmalar arasında işini tüketicinin zor durumundan yararlanmak ve yasa dışı dolandırıcılık yapabilecek kişi sayısını da göz önünde bulundurmakta fayda var. Dar zamanlarda saatlerde ortaya çıkan acil nakit bu kişiler sizlerin nakit ihtiyacı karşılamak isterken sizi daha zor durumlara sokabilir bu yüzden böyle sakıncalı işlere girmekten kaçınmanız gerekir.

Bu gibi durumlarda, BDDK “Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu” tarafından sürekli denetlenen ve güvenli ve yasal olarak işletildiği düşünülen bir danışmanlık finans şirketine başvurmak sizin menfaatinize olacaktır.

Bu firmalara ulaşmak isterseniz senetle kredi veren faktoring firmaları başlıklı yazımdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredinizi Biz Çekelim Komisyonla Geri Ödeyin Örnek Kredi Hesaplaması

Şimdi sizlere normal bir bankadan kredi çektiğinizde nasıl bir ödeme planımız olur ve komisyonla kredi çekersek nasıl bir ödeme tablosuyla karşılaşırız basit bir ödeme tablosuyla anlatacağım.

En çok kullandığımız bankalardan biri olan “Burgan Bank” kanalıyla oluşturduğumuz bilgilere dayanarak 10.000 TL kredi çekelim. 01.02.2021’de faiz oranı 1,99 olarak gösterildi. Örnek bir kredi ve 12-36 aylık bir aylık geri ödeme planı paylaşıyoruz. Aşağıda inceleyebilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Tahsis Ücreti* Aylık Maliyet Oranı* Yıllık Maliyet Oranı
10.000 TL 12 1,99% 968 TL 50 TL 2,3296% 27,9556%
10.000 TL 18 1,99% 690 TL 50 TL 2,2882% 27,4584%
10.000 TL 24 1,99% 552 TL 50 TL 2,2785% 27,3416%
10.000 TL 36 1,99% 417 TL 50 TL 2,2697% 27,2364%

Gördüğünüz gibi oldukça makul bir tablo hem faiz oranı olsun hem geri ödeme planı olsun. Birde komisyonla kredi çekersek geri ödeme nasıl olur bir bakalım;

Komisyonlu Kredi Tutarı Faiz Oranı ( Değişebilir) 12 Ay Toplam Ödeme   İstenecek Belgeler
15.000 TL  % 20 36.000 TL Kefil İstenebilir.
20.000 TL % 18 43.200 TL Araç veya ev ipotek
30.000 TL % 15 72.000 TL Kefil, İpotek ve Senet
40.000 TL % 12 90.000 TL Senet, İpotek, Senet, Kefil

Gördüğünüz gibi senetle ve komisyonla kredi çektiğinizde kredinizi biz çekelim taksitleri siz ödeyin firmalarında çok yüksek faizlerle karşılaşabiliyorsunuz.

Komisyonla Alınan Kredilerin Geri Ödemesi Nasıl Olur?

Yazımızın en başında sloganı anlatmıştık kredinizi çekelim taksitleri siz ödeyin. Şimdi bu sloganlı söylemde kredinin nasıl çekileceğini anlattık. Şimdi ise “taksitle ödeyin” kısmını açıklamamız gerekirse, ödemeyi yapmak için firmanın belirlediği taksit ödeme veznesine veya şirkete ve ofise gidebilirsin. Senetlerin en son ödeme tarihini geçirmeden ödeme yapmaya dikkat edin.

Ücret karşılığında ödünç aldığınız bir firmadan para almak ve hemen imzalı fatura almak istiyorsanız ücret olarak krediyi alan firmaya gidip aya ait fatura, makbuz ve imzalı evrakları alabilirsiniz. ödeme.

Borcun son taksiti ödeninceye kadar imzaladığınız senetlerin borç tutarı her daim geçerliliğini koruyacaktır. Bu nedenle son taksitinizi ödedikten hemen sonra toplu olarak imzalatılmış olan muaccel senetin aslını almayı ihmal etmemelisiniz.

Bu Şirketlerden En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Alabileceğiniz kredi miktarı göstereceğiniz gelir belgesine göre hesaplanır. Başka kredileriniz veya kredi kartı borçlarınız varsa, gelirinizle orantılı olarak borçlarınızı düştükten sonra aylık net gelirinize göre kredi hesaplaması yapıldığından ne kadar kredi alabileceğinizi bilirsiniz.

Kara Listedeyim Bana Kredi Çıkar Mı?

Kara listeniz, kırmızı kaleminiz, düşük kredi notunuz veya kötü siciliniz olması, kredi almayacağınız anlamına gelmez. Bu firmaların asıl hedefledikleri kişilerdir, yani sicili bozuk olana kredi vermek her zaman ilk hedeftir. Bu yüzden kredi çıkacaktır. Tabi biraz yüksek faizle, Anlattıklarımızı göz önünde bulundurun!

Kredi Çıkartılır Şirketleri Erken Ödeme Talep Edebilir Mi?

Kredi çıkartılır şirketleri sizden erken ödeme talep edemez çünkü yasal olarak imzalamış olduğunuz senetler ve geri ödeme vadeleri belirlidir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir husus var. Oda “Muaccel Senet” nedir bu muaccel senet bildiğiniz gibi senetler tek tek imzalatılır ve yanında tüm senetlerin vadelerini gösteren toplu bir kağıt imzalatılır işte bu muaccel senettir.

Eğer siz herhangi bir vadesi gelen senetinizi ödemez veya geciktirirseniz işte tam bu esnada muaccel senet devreye girer ve yasal olarak firma vadesi gelmemiş olan tüm borcu sizden talep eder. Bu durum bir çok senetle kredi çeken ve mağduriyet yaşayan insanların karşılaştığı bir durumdur. Bu yüzden aman dikkat!

Kredi Almak İçin GSM Hattı Üzerine Kredi Almak Mantıklı Mı?

Yeni fakat yaygın olarak kullanılan kolay kredi seçenekleri yöntemi olan faturalı hat kredisi seçeneği cazip bir seçenek olabilir. Her firma için kredi çekip taksit yapacağız. Ekstra faiz ödemeden ve fatura ödemeden kredinizi Turkcell, Vadofone, PTTcell ve Türk Telekom hattına kredi kullanmanın kolay ve pratik yollarını deneyebilirsiniz.

Bahsettiğimiz bu yöntem oldukça pratik ve basit bir yoldur. Hangi GSM operatörünü kullanırsanız kullanın, o operatörün mevcut bayisine gidebilir ve cep telefonuyla gönderilen bir SMS ile birkaç saat içinde küçük bir kredi alabilirsiniz.

Bu yöntemi denemeden önce faturalı hattınızın son 6 aydır düzenli olarak ödenmiş olduğundan emin olun. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi GSM operatörünün internet adresinden ve bayisinden de alabilirsiniz. Hoşçakalın!

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin (KOMİSYONLA KREDİ) Konusuna 6 Yorum Yapıldı

 1. Birgül dedi ki:

  İyi günler bende kredi çekmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 2. Feyza dedi ki:

  İyi günler 25.000tl nakit desteğe ihtiyacım var.yardımcı olur musunuz

 3. aras çelik dedi ki:

  merhabalar, sağlık çalışanıyım kredi borcum var. zor durumdayım hayırsever biri bana yardımcı olursa çok sevinirim. yardımcı olmak isteyen bana ulaşsın detaylı bilgi verebilirim.

 4. Anıl dedi ki:

  Bana acil 40 bin tl lazım nolur ulaşın bana çok çaresizim

 5. Emrah dedi ki:

  Kredi çekmek istiyorum 60 bin yardımcı olurmuşsunuz acil

 6. Murat dündar dedi ki:

  Bana 150bin lazim odeme ne kadar oluyo

Sayfa başına git