Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Enpara Kredi Kartı Nedir, Avantajları Nelerdir? AİDATSIZ !
Enpara Kredi Kartı Nedir, Avantajları Nelerdir? AİDATSIZ !
QNB Finansbank ürünü olan Enpara, son yılların en popüler bankacılık hizmetlerinden biridir. Şubesiz bankacılık kavramını ülkemizde ilk kez deneyen servis...
Kredi Kartı Bekleyen Provizyon Ne Kadar Sürer? (Onay Beklemede)
Kredi Kartı Bekleyen Provizyon Ne Kadar Sürer? (Onay Beklemede)
Bekleyen bir provizyon ne kadar sürer, bazen bir kredi kartına yapılan harcama beklemede bir provizyon olarak görünüp devam eder, bu...
Anasayfa > Kredi Kartı > Kredi Kartını Nakite Çevirmek İstiyorum Diyenlere Seçenekler

Kredi Kartını Nakite Çevirmek İstiyorum Diyenlere Seçenekler

kredi kartı alışveriş limitini nakite çevirmek

Kredi kartını nasıl nakite çevirebilirim diyenler için nakit avans taksitli nakit avans ve farklı nakite çevirme yolları ve seçeneklerinden bahsedeceğim sizlere. Kredi kartı, hayatımızda büyük bir yere sahip olan bankacılık ürünlerinden biridir. Kredilerde olduğu gibi, kredi kartları da daha sonradan ödeme yapılan araçlardan biridir yani bankadan aldığımız emanet para anlamını taşır. Kredi kartları ile peşin veya taksitli olmak üzere dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirken, aynı zamanda ATM üzerinden nakit çekim yaparak bunu da bankaya aynı kredi öder gibi taksitlerle ödeyebiliyorsunuz. Kredi kartlarının en büyük özelliklerinden birisi de çekim yaptıktan sonraki ay ödeme yapılıyor olmasıdır. Yani harcama yapsanız bile ödemesi 1 ay sonra gelecek, bu da sizi nakit yönetimi anlamında ciddi olarak rahatlatacaktır. Peki kredi kartını nakite çevirmek neden önemli?

Bazı durumlarda bankalar ATM’den nakit çekim özelliğini kısıtlayabilir veya kredi kartının böyle bir özelliği bankaya göre olmayabiliyor. Eğer kullandığınız kredi kartında ATM’den nakit çekim yapmak için bir özellik bulunmuyorsa, siz de kartı nakite çevirmek için bazı yol ve yöntemler arıyor olabilirsiniz. Biz de bu yazımız ile kartın nakite çevrilmesi konusunda bazı püf noktalara değineceğiz. 

Kredi Kartı Limitini Nakite Çevirme Yolları ve Seçenekleri Nelerdir?

Bu konu hakkında internette bir çok bilgi dolanıyor olsa da, aslında kredi kartındaki limiti en güvenilir şekilde nakite çevirmek alışveriş yapıp satma yöntemidir. Haricinde kredi kartını nakite çeviren firma ya da kuruluş yoktur. Onun için de bu gibi firmalara inanmamalı ve paranızı kaptırmamalısınız. Bunun gibi bir çok dolandırıcılık yöntemi olduğu için, genelde bu işi yaptığını söyleyen kişiler online ödeme yöntemi ile çekim yapıp daha sonrasında ortadan yok oluyor. En güvenli olduğunu düşündüğümüz yöntem ise harcama yöntemidir.

Yani, harcama yaparak daha sonra bu harcamayı nakite çevirebilirsiniz. Örneğin bir elektronik mağazasından değerli bir ürün satın alarak daha sonrasında bunu satışa koyabilirsiniz. Paketini dahi açmadığınız bu ürünü sonrasında çok düşük bir zararla satışa sunabilir, böylece hızlı bir şekilde nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bu noktada en büyük dikkat etmeniz gereken nokta hızlı satılabilecek ürünleri tercih etmektir. Eğer satışı zor olan ürünleri tercih ederseniz maalesef ürünün elinizde kalma ihtimali bulunuyor.

Böyle bir durumun başınıza gelmesini istemiyorsanız tavsiye edeceğimiz ürünler cep telefonları olacaktır. Daha çok orta kitleye hitap eden cep telefonlarını tercih ederek satın alabilir, satın aldıktan sonra da bunu farklı bir telefoncuya satabilirsiniz. Eskiden telefonlara kart ile taksit yapılıyordu fakat bu durum ortadan kalktığı için sadece tek çekim işlem yapabilirsiniz. Banka uygun görürse daha sonra bu harcamayı taksitlendirebilir. Bu durum da kesin olmayıp, ilk olarak banka ile görüşme sağlanmalıdır.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmeyi deneyin!

Kredi kartlarının en sık kullanılan özelliklerinden biri, kredi kartınızı tanımlı limitler dahilinde nakit hizmetlerini çekmek için kullanabilmenizdir. Nakit hizmeti, para çekme işlemi sonrasında size hizmet ücreti olarak yansır. Ayrıca nakit hizmetlere de faiz ödemeniz gerekir. Normal kredi kartı ödeyenler, kredi kartı limitine kadar nakit hizmetleri kullanabilir.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Farklı Bir Seçenek

Kredi kartının taksitli alışveriş özelliği gibi birçok banka da kullanıcılara taksitli nakit çekme hizmeti sunmaktadır. Bu sayede kredi kartınızın taksitli nakit hizmetini kredi faizinize benzer bir faiz oranıyla kullanabilirsiniz.

Bankalar çeşitli taksitlerle nakit hizmeti verebilmektedir. Aşağıda, bazı bankalar tarafından araştırılan Taksitli Nakit Para Çekme Rehberi makaleleri ile ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

Online Alışveriş Yaparak Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemi

Gittigidiyor.com, sahibinden.com, n11.com gibi sitelerde üye olarak ihtiyacınız olan temel bilgisayar kullanımı ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Özellikle bir online alışveriş sitesine üye olduktan sonra alışveriş yapmayı öğrenmeniz gerekiyor. Süreç o kadar da zor değil ve zaten ilgili alışveriş sitesi bu konuda size yol gösterecek. Bu sürecin sonunda e-ticaret sitesine minimum maliyetle erişmeniz gerekecektir.

Bazı sitelerde okuduğum yorumlara göre en uygun komisyon alan e-ticaret siteleri ürün alımlarında% 5 komisyon aldıkları sanal marketlerdir. Bunu nasıl yapabileceğinizi açıklamaya başlayayım. Kredi kartı alışveriş limitinizi nakite çevirmek için 6 adımda alışveriş sitenizi kullanın. Her şeyden önce, iki farklı bilgisayar kullanmak önemlidir. Yani iki farklı bilgisayarda çalışmanız gerekiyor.

Bunun için 1. üyelik ile hayali bir ürünü satışa çıkaracaksınız. Bunu yaparken bir arkadaşınız eşiniz veya dostunuzun üye olmasını sağlayabilirsiniz. Satılacak ürün bir cep telefonu olması hem maliyeti açısından hemde popüler olması açısından önemlidir. Daha sonra satışa çıkarma işlemini bitirdikten sonra diğer yani 2. üyelik ile bir hesap daha oluşturup satışa çıkardığınız bu ürünü GET ve benzeri online alışveriş limitinizi kullanacak şekilde kredi kartınız ile satın alın işte size pratik ve hızlı alışveriş limitini nakite çevirme yöntemi 🙂

Kredi Kartınızla Altın Alarak Bozdurun

Bu aslında çoğu insanın bildiği basit bir yoldur, ancak yine de açıklamayı yararlı buluyorum. Kuyumcuya giderek kredi kartı ile bir altın almaya karar verin. O halde, çeyrek ya da yarım altını alıp kredi kartıyla öderseniz, kuyumcunun bunun için küçük bir ücret talep ettiğini hatırlamanız gerekir. Daha sonra başka bir kuyumcuya gidip bu altını takas ederek nakit ihtiyacımızı bu şekilde karşılıyabilirsiniz.

Alışveriş Limitinizi Kullanarak Bir Cep Telefonu Alın ve Nakit Olarak Satın

Kredi kartını cep telefonuyla nakite çevirme süreci uzun zaman alabilir, ancak benzer şekilde bir kuyumcudan satın alınan altınla aynı mantıkla bir cep telefonu operatörüne gidip taksitle pahalı bir cep telefonu satın alın. Ardından, sanal pazar yeri veya başka bir telefon mağazası gibi bir alışveriş sitesinde satış için sahibinden yayınlayın. Elbette burada dikkat etmeniz gereken şey telefonunuzun ambalajını ve faturalarını temiz tutmaktır. Tüm bu yöntemlerin küçük ücretlere ve maliyetlere tabi olduğunu bilmelisiniz.

POS Cihazları Üzerinden Kredi Kartı Limitini Nakite Çevirme

Bugünlerde herkes bir tüccar tanıyor. Satıcı bir POS cihazına sahiptir. Bu pos cihazları fiziki pos cihazları, kimi zaman sanal pos cihazları olabilir, bu üye işyeri arkadaşınızdan kredi kartınızın alışveriş limitini nakite çevirmesini isteyebilirsiniz. POS cihazından çekilen tutar şirket tarafından nakit olarak ödenen yani POS cihazı sahibi olan firma hesabına aktarılır.

Buradaki kaybınız bir ücret olacaktır. POS ile alışveriş yaparken bankalar POS cihazı sahibinden ücret aldığı için bu ücreti kendiniz ödemeniz gerekmektedir.

Eş ve Dost Faturalarını Kredi Kartı İle Ödeme

Eğer kredi kartınızı nakite çevirmek istiyorsanız akrabalarınızın ve arkadaşlarınızın faturalarını kredi kartı ile ödeyerek onların nakit ödeyecekleri parayı kendiniz alarak kullanabilirsiniz. Çok kullanılan bir yöntemdir. Faturasını nakit olarak ödemek isteyen eş dost ve akrabalarınızın telefon faturası, su faturası, internet faturası ve elektrik faturalarını ödemek sizin kredi kartınızın nakite çevirmeye oldukça uygun bir seçenektir.

Not : Her yöntemi denediniz fakat kredi kartını nakite çevirme işlemini başaramadıysanız kredi kartı limit yükseltme seçeneğini kullanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi artık bir SMS ile kredi kartı limiti yükseltme başvurusu yapılabiliyor.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git