Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Banka ve Kredi Kartı Şube Kodu Öğrenme? (ŞUBE BULMA)
Banka ve Kredi Kartı Şube Kodu Öğrenme? (ŞUBE BULMA)
Banka kartı ve kredi kartı şube kodu öğrenme üzerine yazacağız bugün. Kart kullanıcıları çoğu zaman kartlarının şube kodu nedir bilmezler...
Kredi Kartımdan Nakit Avans Çekemiyorum Para Vermiyor?
Kredi Kartımdan Nakit Avans Çekemiyorum Para Vermiyor?
Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerektiğinde, bazı sorunlar kredi kartınızdan nakit hizmetlerini çekmenizi engelleyebilir. Düzenli ödeme yapmazsanız veya yalnızca minimum ödeme...
Anasayfa > Kredi Kartı > Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar Ve Teslim Edilir? (YOL REHBERİ)

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar Ve Teslim Edilir? (YOL REHBERİ)

kredi kartı kaç günde teslim olur

Kredi kartı başvurusu yapmanın pek çok yolu vardır ancak maalesef bu başvuru sonucunda onaylı kart almanın tek yolu vardır, oda kurye yolu gözlemektir. Talep edilen kartın onaylanması, basılması ve kargoya veya kurye firmasına teslim edilmesi biraz zaman alacaktır. Bu nedenle kredi kartına acil ihtiyacı olan kişiler, başvuru sonrasında bir onay mesajı aldıkları sürecin hemen sonrasında talep etmiş oldukları kredi kartının ne zaman ve nasıl gönderileceğini merak ediyorlar. En sık sorulan şu soruyu bizde sizler için araştırdık, kredi kartı kaç günde gelir veya çıkar diyenler dikkatlice okumaya devam edebilir.

Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun bu kartların basımı ve teslimi tek merkezden yapılmaktadır. Tek yerde basım olması sürecin uzun ve halen geçmişten günümüze kadar teslimatta bir değişikliklerin olmadığı anlamına gelir. Başvurduğunuz kredi kartınız basım merkezinden kurye tarafından teslim alınır ve kargo ile 15 gün içerisinde teslim edilir. Ancak dijital kredi kartı başvurusu yaptıysanız anında telefonunuza indirebilir ve hemen harcama yapmaya başlayabilirsiniz. Bu anlamda Akbank Axess ve Yapı Kredi World Card dijital kredi kartı başvurusu alternatif olarak değerlendirilebilir.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Peki, bu yeni kredi kartımız kaç günde çıkar ve teslime dilir kurye tarafına emanet olarak teslim edilen kartlar en fazla 2 iş günü içerisinde dağıtıma çıkar fakat yer ve bölge trafik göz önüne alındığında bu süreç oldukça uzayabilir. Hele de covid 19 pandemisi yaşadığımız şu günlerde bir çok kurum ve kuruluş kısa çalışmaya geçmiş veyahutta az personel ile çalışıyor. Buda göz önünde bulunduruldunda teslimat sürelerinde sarkmalar söz konusu olabilir.

Normal şartlarda, Kredi kartı teslimi için öngörülen yasal süreç Pazar hariç yaklaşık 15 gündür. Kuryeler genel olarak cumartesi günleri çalışıyor, ancak pazar günü resmi tatil olduğu için teslimat mümkün değildir. Bunun için en az bir hafta beklemelisiniz.

Kredi Kartı Onayı Sonrası Teslimat Prosedürü Nasıl İşler ?

Banka ile anlaşmalı kurum kredi kartınızın basımını tamamladıktan sonra, kart sahibi adına kredi kartı dağıtım şirketleri olan anlaşmalı bir kuryeler ile gönderir. Genel olarak bankalar tarafından paketlenen kapalı zarflar içerisinde gönderilir ve sizlere kısa mesaj ile kurye takip numarası içeren bir kısa mesaj gönderilir.

Bu mesajı aldıktan sonra ilgili kurye, kartınızı teslim etmek için adresinize gelmeden önce sizinle telefonla iletişime geçecektir. Kurye belirlediğiniz ev adresinize veya iş adresinize gelir ve kartı size teslim eder. Kartı teslim etmeden önce dijital ortamda başvurduysanız, yani sözleşmeyi imzalamadıysanız, böyle bir durumda banka kuryeye teslim ettiği kredi kartı sözleşmesini kurye tarafından imzalattırılır. Sözleşmenin her sayfasını imzaladıktan sonra size sözleşmenin bir kopyası teslim edilir. Bu sözleşme bankaya ulaştığında kartı kullanabilirsiniz. ATM’ye girdikten sonra alışverişe başlayabilirsiniz.

Kredi kartı gönderilerini takip edebilirsiniz. Bir sorgulama yapmak için kurye takip numarası yada ilgili kurye telefonlarından ulaşarak sorgulama yapabilirsiniz. Ama bunun için kurye takip no bilinmesi gerekir. Ülkemizde en çok kredi kartı teslimatı yapan kuryenet kartınızı göndermiş olabilir bu yüzden kuryenet takip numarımı bilmiyorum ne yapmalıyım diyorsanız ilgili link size yardımcı olacaktır.

Kredi Kartı Teslimat Bilgisi Nereden Takip Edilir?

Başvurunuz ile birlikte, onaylanmış kredi kartınızın durumu bankadan bankaya değişiklik gösterebilen ancak onaylandığını belirten bilgiler içeren e-posta ve SMS ile size bildirilecektir. Bu bilgiler doğrultusunda kredi kartınız sizlere kısa sürede sevk edilir.

İnternet bankacılığını kullanıyor ve buradan başvuruyorsanız, kartınızın durumunu internet bankacılığı üzerinden de kontrol edebilirsiniz. Kart kuryeye teslim edildiğinde, kartın kuryeye teslim edildiğine dair bir bilgi mesajı alacaksınız.

Her bankada olmasada Garanti BBVA bankası bu konuda güzel bir çalışma yapmış ve kredi kartı teslimat ekranı oluşturmuş, vereceğim Garanti Bankası kredi kartı başvuru takibi ekranı bağlantısında sorgulayabilirsiniz. Maalesef bu her bankada bulunmuyor bu yüzden Garanti Bankasını tebrik ediyorum.

kurye kart takibi

Gelen ekrana T.C kimlik numaranızı girmeniz ve telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Kişisel verilerin korunması kanunu ile alakalı bir onay kutusu var işaretleyerek güvenlik sorusunu cevaplayın ve kartınız nerede öğrenin hepsi bu kadar.

Bankanın Kredi Kartımı Hangi Kurye İle Gönderdiğini Nasıl Öğrenirim?

Bankanızın size kredi kartını hangi kurye ile gönderildiği bilgisi genellikle telefonunuza gönderilen kısa mesaj içerisinde belirtilir. Ama çoğu zamanda sadece kartınız kuryeye teslime dilmiştir gibi bir mesaj ile telefon numarası ve takip numarası paylaşılır. Ben kendimden örnek söylemem gerekirse o iletilen numaraya hiçbir zaman ulaşamıyorsunuz. Yazımda da bahsettiğim gibi hele de bu pandemi ortamında şirketi öğrenmek oldukça güç olacaktır.

Ama bunun en kısa ve kestirme yolu bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kurye takip numaranızı bularak sistem üzerinden sorgulama yapmanızdır.

20 Gün Geçti Kredi Kartım Teslim Edilmedi Ne Yapmalıyım?

Kredi kartınız banka tarafından belirlenen süre içerisinde veya ortalama 15-20 gün içerisinde gönderilmezse bankanızla tekrar iletişime geçmeniz gerekecektir. Banka tarafından aksi belirtilmedikçe ve henüz kargo ile gönderilmedikçe kredi kartı basımı gecikebilir. Diğer bir olasılık da, kuryenin sizi adresinizde bulamamasıdır. Benzer durumlarda teslimat süreleri doğal olarak uzar.

Bu olasılıkları netleştirmenin ideal yolu, bilgi almak için bankanızla iletişime geçmektir. Fakat şunu söylemem de fayda var eğer bu kredi kartı teslimatı 2021 Ocak Şubat ayları için sorgulanıyor ise Covid 19 salgınını düşünerek biraz daha sabırlı olmanızı dilerim.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git