Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
ATM Kartları Üzerindeki AA YY Nedir, Ne İşe Yarar?
ATM Kartları Üzerindeki AA YY Nedir, Ne İşe Yarar?
AA YY'nin bulunduğu bir banka kartının ne anlama geldiğini ve bir kredi kartında AA YY'nin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız,...
Garanti BBVA Kartsız Para çekme Yol ve Yöntemleri
Garanti BBVA Kartsız Para çekme Yol ve Yöntemleri
Covid 19 pandemisi ile beraber Garanti Bankası başta olmak üzere kartsız para çekme yöntemleri oldukça popüler oldu. Bu yüzden bu...
Anasayfa > Banka > Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri Hangileridir? (Kurye Firmaları)

Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri Hangileridir? (Kurye Firmaları)

kredi kartı kargo firmaları

Kredi kartı dağıtıcıları ve banka kredi kartı kurye şirketleri hakkında kapsamlı bilgiler sunacağım bu yazımda sizlere. Kredi kartları, bankalarda en çok kullanılan kredi ürünlerinden biridir. Banka kredi kartı kullanmak isteyen vatandaşların kartları 15 gün içinde kargo ile teslim edilir. Peki bankalar bu distribütörlerden hangileri ve hangi kargo şirketleriyle çalışıyor?

Kurye olarak da bilinen bir kredi kartı dağıtım şirketi. Bankaların sözleşmeli olduğu şirketler tarafından dağıtılan kişilerdir. Bankaların, aşağıda gösterildiği gibi kredi kartı gibi ürünleri sunmak için şirketlerle sözleşmeleri vardır. Bu anlaşma sonucunda başvurduğunuz kredi kartları bu şirketler tarafından dağıtılmak üzere listelenir. Genellikle bankadan müşteriye teslimat süresi 15 gün olarak belirlenir. Ancak bazı eksiklikler veya gecikmeler nedeniyle bankanızın anlaşmalı olduğu kargo firmaları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kredi kartınızı henüz teslim almadıysanız ve kuryenizde görüntüleniyorsa, aşağıda gösterildiği gibi listeyi banka bazında kontrol edebilir ve kartınızın durumunu kontrol etmek için uygun kuryeyi arayabilirsiniz.

Kredi Kartları Dağıtım Şirketleri Hangi Firmalardır?

Bankalar, kredi kartı teslim işlemlerinde normal nakliye şirketleriyle değil, daha gelişmiş güvenlik sistemlerine sahip nakliye şirketleriyle çalışır. Normal nakliye şirketleri gönderinizi teslim almama, gönderinizi kaybetme veya içini açma gibi riskini taşır ancak bankaların taşıdığı kuryeler bu riskleri almaz.

Kredi kartı başvurunuz onaylandıktan sonra bankanızın kredi kartını yazdırmak için gerekli adımlar başlayacak ve kartınız hazır olduktan sonra bir kredi kartı dağıtıcısı aracılığıyla kart sahibinize teslim edilecektir. Bankalar çeşitli kurye şirketleriyle sözleşmeler imzalayabilir, bu nedenle bu gibi durumlarda her bir bankayla ayrı ayrı iletişime geçmeniz ve kredi kartı takibi için bağlı kuruluşları aramanız gerekeceğini bilmeniz gerekir.

Bankaların Çalıştığı Kargo Şirketleri Hangileri?

Kredi kartı basım süreci tamamlandığında, size kart bankasının sözleşmeli olduğu bir kredi kartı dağıtıcısı verilecektir. Kurye, kredi kartınızı zarf üzerinde yazan şahsa o kişiye vermek zorundadır. Kredi kartını zarfını taşıyan kurye, kartın zarar görmeden kişiye güvenli bir şekilde teslim edilmesinden sorumludur.

Kredi kartı teslim tarihinizle ilgili firmanızdan kısa mesaj almazsanız veya kartınızın teslim edildiği gün içerisinde kartınız teslim edilmezse kargo firmasının telefon numarasını arayarak gönderiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Gönderiniz geldiği gün evde değilseniz kurye kredi kartınızı şubeye geri götürür. Bu durumda kartın hangi kargo firmasında olduğunu öğrenmek için kuryeyi arayabilirsiniz.

Kredi Kartı Dağıtımı Yapan Şirketler ve İletişim Bilgileri

Banka, güvenlik nedenleriyle kredi kartı teslimatları için kredi kartı dağıtır ve bu şirketle bankaya ait tüm teslimatları bir kurye ile yapmak için sözleşmeler yapar. Kuryenet, banka tarafından anlaşmaya varılan en önemli nakliye şirketlerinden biridir. Genel olarak bakarsanız, en yaygın kredi kartı dağıtıcısı olduğunu göreceksiniz.

Kuryenet, 81 eyaletteki yaygın dağıtım ağı, gelişmiş güvenlik önlemleri ve hızlı teslimat süreleri sayesinde bankanın gözde nakliye şirketi oldu. Kuryenet kargo firmasının çağrı merkezini (444 93 93) arayarak kredi kartınızın gönderilip gönderilmediğini, ne zaman teslim edileceğini veya hangi şubeden bilgi alın ve info@kuryenet.com.tr adresine e-posta gönderin. Gönderebilirsiniz.

Kuryenet internet sitesinde kargo takip seçeneği bulunmaktadır. Kargo takip seçeneklerinden kargonuzun durumu hakkında bilgi almak için takip numarasını kullanabilirsiniz. Gönderinizdeki kredi kartınızın durumunu kontrol etmek için takip numaranıza da ihtiyacınız olacaktır. Takip numarasını bilmiyorsanız, Kurienet Takip NO başlıklı makaleye başvurabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Dağıtımı Yapan Şirketler

Kredi kartı başvurunuz onaylandıktan sonra Akbank, kredi kartınızın çıktısını alıp o kişiye teslim etme sürecini hızlandırır. Kredi kartı teslimi, genellikle cep telefonunuza kredi kartı onay mesajının gönderilmesinden sonraki 7 iş günü içinde tamamlanır.

Akbank kredi kartımın hangi kurye olduğunu düşünürseniz, Akbank’ın anlaşmalı olduğu kurye veya şirket irtibat numarasını arayarak kredi kartınızda hangi kurye olduğunu öğrenebilirsiniz. yapabilir.

Akbank Kurienet ve Akti kurye gibi kredi kartı dağıtan firmalarla sözleşmelerimiz bulunmaktadır. Kuryenet için 4449 3 93 çağrı merkezini veya Active Courier 0850333 0 327 çağrı merkezini arayarak kargonuzla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Kurye Şirketi Telefon Numarası

Yapı Kredi Bankası, kuryenet şirketi ile kredi ve normal banka kartı göndermek için çalışan bir diğer bankadır. Kartınızla ilgili bankadan kurye ile bilgi alabilir veya Kuryenet Çağrı Merkezi’nin 0212444 9393 ve 0850222 9393 numaralarını arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kurye Şirketi Telefon Numarası

Devlete ait bankalardan Ziraat Bankası, kuryenet ile sözleşmesi olan bankalardan biridir. Kredi kartı ve diğer kart türlerini kuryenet üzerinden gönderen Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri aranarak veya 0850222 9393 numaralı kuryenet çağrı merkezinden kartla ilgili bilgiler alınabilir.

DenizBank Kurye Şirketi Telefon Numarası

DenizBank, kuryenet şirketi ile sözleşmesi olan bir diğer banka. Denizbank’ın kredi kartı başvurusu 15 gün içinde kargo ile gönderilecek. Kredi kartı durumunuzu Denizbank Müşteri Hizmetleri ve kuryenet çağrı merkezini kullanarak kontrol edebilirsiniz.

kurye şirketi ve firmaları

Türkiye İş Bankası Kurye Firması Telefon Numarası

Dağıtım şirketlerinden Turkey Business Bank ile çalışan Kurienet kredi kartı bankası. Bu konuda Türkiye’den bekleyeceğiniz bir kredi kartı ibrazınız varsa İş Bankası Kurienet Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri’nden bilgi alabilirsiniz. Bunun için bir takip numarasına ihtiyacınız olduğunu da unutmamalısınız.

Vakıf Bank Kurye Şirketi Telefon Numarası

Devlete ait bankalardan Vakıf Bank, kredi kartı dağıtımı için de kuryenet şirketini kullanıyor. Kurye için istediğiniz kredi kartına sahipseniz, 0850222 9393 numaralı kurye çağrı merkezinden bilgi almak için SMS ile gönderilen kredi kartı takip numarasını kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank Kurye Şirketi Telefon ve İletişim Numaraları

QNB Finansbank, kredi kartlarının dağıtımına yardımcı olan bir şirket olarak Kuryenet’e karar verdi. Her bankada olduğu gibi, QNB Finansbank müşteri hizmetlerinden de bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçme konusunda herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen kuryenet web sitesinden bize ulaşın.

Garanti BBVA Bankası Anlaşmalı Kurye Telefon Numarası

Garanti BBVA başka bir şirkette çalışıyordu, ancak şimdi Kurienet’in şirketinde çalışmaya başlıyor. Kredi kartı distribütörü olarak kabul ediyorsanız 0212 444 9393 veya 0850222 93 93 çağrı merkezini arayarak en çok kullanılan şirket Takkyubin ile kredi kartınızı takip edebilirsiniz.

TEB Bankası Kartı Getiren Kurye Şirleti Telefon Numarası

TEB Bankası ve uzantısı CEPTETEB, kredi kartı dağıtımında kurye ve aktif kuryeye öncelik vermektedir. Kredi kartınız kuryenize teslim edildikten sonra bir bilgi mesajı aldığınızda, kartınızın teslim edildiği kuryeyi ve kredi kartınızı takip edebileceğiniz numarayı görebileceksiniz.

ING Bank Kurye Telefon Numarası

ING Bank, Japonya’da en çok kullanılan bankalardan biri haline geldi. Müşteriler, kredi kartı olarak kullandıkları için bonus kartlarını çok severler. ING Bank, diğer tüm bankalar gibi, kredi ve banka kartı dağıtımında Clienet şirketleriyle birlikte çalışır. Kuryenet web sitesinde müşteri hizmetleri numaranızı ve takip numaranızı kullanarak kredi kartı durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kurye Şirketi Kartımı Bir Türlü Getirmiyor Ne Yapmalıyım?

Kurye firmaları gerek yoğunluktan gerekse işgüzarlıklarından dolayı kartınızı size bir tülü ulaştırmıyor olabilir. İnternette kredi kartım gelmiyor kurye kapıya not bırakmış ama evdeydim gibi bir çok mesaj ve şikayet bulabilirsiniz. ilk yapmanız gereken işlem vermiş olduğumuz bilgileri kullanarak takip numaranızı kullanarak kartınızın nerede olduğunu bulmanız ve adres güncellemesi yapmanızdır.

Daha sonra halen kartınız size ulaşmıyor ise bankaların fiziki şubelerine giderek şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Covid 19 pandemi sürecinde olduğumuz şu sıralar kredi kartınızı veya banka kartınızı başvuru esnasında şubeden almak istediğinizi söylerseniz kartınıza daha çabuk ulşaşmış olursunuz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git