Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar Gerçekten Var Mı?
Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar Gerçekten Var Mı?
Bir muamma gidiyor kredi notu sıfır (0) olana kredi veren bankalar hikayesi bu yazımda gerçekten böyle bir şey var mı?...
1-2 Saatte Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Yasal Olarak)
1-2 Saatte Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Yasal Olarak)
Kara listeye kredi veren veyahutta kötü sicil kaydına sahip kişilere kredi veren bankalar var mı? Çok sorulan o soru Ziraat...
Anasayfa > Kredi Sicili > Kredi Çekemiyorum, Acil Para ve Kredi Lazım Ne Yapmalıyım?

Kredi Çekemiyorum, Acil Para ve Kredi Lazım Ne Yapmalıyım?

çok acil para nereden bulurum

Kredi çekemeyenlerin acil para ihtiyaçlarında alternatif yöntemler ile nakit para almak için Faktöring şirketleri gibi alanlara başvuru yapabilirler. Kredi çekemiyorum acil para lazım diyenler için bu şirketler tarafından senet karşılığında belirli kesintilerle para ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Kredi çekmek için bankalar tarafından sunulmakta olan pek çok şart bulunmaktadır. Bunların başında da kredi notunun istenen puan aralığında olması gelmektedir. Kredi notu düşük olanlar için bankalar tarafından kredi verilememektedir.

Acil para ihtiyacı olanlar arasında düşük miktarlarda para almak isteyenler bankaların hemen kredi başvurularında bulunabilecek olsa da bu tutarlar çok düşük olduğu için pek çok ihtiyaç karşılanamamaktadır.

Kredi çekmeye alternatif olarak ev ya da araba almak isteyenlerin Faktöring şirketlerinin yanı sıra yeni bir sistem olan katılım şirketlerine de başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Emin evim, Fuzul ev gibi bilinen bu şirketlerde ise herhangi bir faiz uygulaması ya da peşinat ödemesi bulunmadan ev ya da araba için nakit finansman sağlanabilmektedir.

Kredi Çekemiyorum Para Lazım Faktöring Şirketlerine Güvenilir Mi?

Faktöring şirketlerinin güvenilir olması şirketlerin uzun yıllar boyunca yasal yollar ile çalışmakta oldukları müşteriler tarafından anlaşılabilmektedir. Bu şirketler, tefeci gibi yasal olmayan yollardan ya da çok yüksek faizler ile geri ödeme almak yerine senet üzerinden kesintili işlem yaptıkları için oldukça güvenilir oldukları bilinmektedir.

Faktöring şirketlerinde nakit finansmanlar henüz süresi gelmemiş olan senetler üzerinden çalışmalar yürütülmektedir. Bu sayede acil olan nakit ihtiyacı karşılandıktan sonra senedin ödeme tarihine kadar belirli bir süre bulunacağından geri ödeme de kolaylaşacaktır.

Faktöring şirketleri içerisinden seçim yaparken de güvenli olması için uzun yıllar çalışan ve piyasa içerisinde bilinilirliği olan şirketlerin tercih edilmesi önerilmektedir. Bu sayede yapılan işlemlerde herhangi bir kayıp olmadan nakit ihtiyaçları karşılanabilmektedir.

Bankaların listelerinde kara listede adı olanların ya da gelir beyanından dolayı banka kredisi alamayanların da bu listeler üzerinden kredi kullanmaları mümkün olmakta ve bu sayede pek çok kişinin ihtiyacı olan nakit tutarlar, yüksek tutarlar bile olsa güvenli bir biçimde karşılanabilmektedir.

Faktöring Şirketlerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Faktöring şirketlerine başvuru yapılması öncelikle hangi şirketin tercih edileceğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İkamet edilen il ve ilçelerde bulunan faktöring şirketlerine başvuru yapılması için öncelikli olarak uygun zamanlı bir senet edinilmesi gerekmektedir.

Senet ile yapılan başvurular sonrasında kredi sicili gibi incelemeler yapılmamaktadır. Bunun yerine başvuru yapan kişilerin nasıl bir ödeme yöntemi tercih edecekleri ve ödemeleri hangi gelir durumu üzerinden yapacakları üzerine görüşülmektedir.

Kredi notu bozuk olan kişilerle de senet üzerinden belirli kesintiler yapılması durumunda anlaşmalar sağlanabilmektedir. Ödemelerin zamanı geldiğinde yapılmaması durumunda ise yasal olarak borç takibinin başlatılması söz konusu olmaktadır.

Faktöring şirketleri kazançlarını senetler üzerinden yapmış oldukları kesintiler ile sağlamaktadırlar. Fakat bu kesintilerin de ödemesi yapılırken sunulan nakit finansmanının ödemesi ile birlikte olacağı için başvuru sahiplerine yönelik zorlayıcı bir ödeme oluşmamaktadır.

Faktöring şirketleri tarafından acil nakit ihtiyacı olanların yanı sıra belirli nedenler ile kredi kullanımı olmayan kişilere de kendi yöntemleri ile kredi sunulduğu bilinmektedir. Yaşlılar ya da gelir beyanı onaylanmayanlar bu kişiler arasında yer almaktadır.

Acil Para Lazım Kuyumcular Aracılığıyla Nakit Finansman Nasıl Sağlanır?

Kuyumcular aracılığıyla nakit finansmanın sağlanması da Faktöring şirketlerinde olduğu gibi senet üzerinden mümkün olmaktadır. Kuyumculara verilen senetler ile yüksek tutarlarda nakit ihtiyaçları kısa süre içerisinde sağlanabilmektedir.

Nakit ihtiyacının karşılanmasını isteyen kişilerin ellerinde senet bulunmaması durumunda ise esnaf ya da tüccar gibi meslek gruplarından senet bulunması mümkün olacağı için öncelikli olarak istenen tarih aralıklarına uygun olan senetlerin alınması gerekmektedir.

Kuyumcular tarafından sağlanan finansmanlar altın üzerinden verilmektedir. Bu sayede altın değerlerinin de yükselmesi durumunda bu yöntem ile yüksek kar getirilerinin sağlanması da mümkün olmaktadır.

Kuyumcular senet ile nakit ihtiyacı verirken değer kaybı görmeyecek altınlar üzerinden vermektedirler. Gram altın en çok tercih edilen olmasının yanı sıra değer kaybetmeyen bileziklerin de bu amaçla kullanılması mümkün olmaktadır.

Kredi çekemiyorum acil para lazım diyenler için kuyumculara başvuru yapılması durumunda güvenilir kuyumcular ile iş birliği yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda kuyumcuların da her birinin bu işlemleri yapmayacağı bilindiği için uygun olan bir kuyumcunun bulunması gerekmektedir.

Acil Para Lazım Tefecilere Başvurulmalı Mıyım?

Acil para ihtiyaçlarında tefecilere başvurulması hiçbir zaman önerilmeyen bir yöntemdir. Tefecilerin yapmış oldukları işlemlerde yasal bir süreç bulunmadığı için risk durumu da oldukça yüksektir.

Tefeciler tarafından alınan nakitler için aynı zamanda çok yüksek komisyon ücretleri alınacağı için kişileri zarara uğrattığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra faizlerinde çok yüksek olması nedeniyle geri ödeme işlemleri oldukça zor olacaktır.

Tefecilerin tercih edilmeme nedenlerinden birisi de mülkler üzerinde haciz uygulamaları ya da ipotek uygulamalarının bulunmasıdır. Bu uygulamalar nedeniyle pek çok aile mağdur olduğu gibi aynı zamanda güvenlik tehditleri de oluşmaktadır.

Yasal olmayan bir yöntem olan tefecilerden nakit para alma durumunda karşılaşılan hak kayıpları için de herhangi bir yasal işlem başlatılması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle anlık para ihtiyacı karşılanırken aynı zamanda uzun vadede de pek çok sorunla karşı karşıya kalınabilmektedir.

Acil para ihtiyaçlarında bu yönteme çok daha iyi bir alternatif olan Faktöring şirketleri ya da katılım şirketleri gibi yöntemlere başvuru yapılması halinde ise yasal yollarla hakkın korunması mümkün olmaktadır.

Bankalara Alternatif Olarak Acil Nakit Para Nasıl Bulunur?

Bankalar harici nereden para bulabilirim düşük tutarların ihtiyaç olması halinde farklı satış yöntemleriyle de mümkün olmaktadır. Senetli satış yapan mağazalardan ürünler alındıktan sonra nakit olarak satışının yapılması halinde geri ödemeler taksitli olarak yapılırken nakit para ihtiyacı da giderilmiş olmaktadır.

Nakit para ihtiyacının olması durumunda teknolojik ürünlerin satışı da yapılabilmektedir. Özellikle telefon operatörleri tarafından hattın üzerine satışı yapılan ürünlerin satın alınmasının ardından ödemeleri taksitli olarak yapılırken, bu ürünlerin paketli halde düşük fiyatlarla satılması da nakit ihtiyacının karşılanmasını sağlamaktadır.

Bu yöntemler genel olarak düşük miktarlarda nakit ihtiyaçlarının karşılanması durumunda tercih edilirken, 10.000 TL üzerindeki tutarlar için ise Faktöring şirketleri gibi büyük çaplı başvurularda bulunması gerekmektedir.

Kredi çekme olanağı bulunmayanlar için önerilen bu yöntemler aynı zamanda farklı bir ticaret alanı olarak kullanıldığında kazanç da getirebileceği için pek çok kişi tarafından uzun süreli olarak yürütülmektedir.

Komisyon Karşılığında Kredi Uygulaması

Komisyon karşılığında kredi verme uygulaması kredi onayı olmayan kişiler yerine kredi çekildikten sonra ödemelerin bu kurumlara yapılması olarak bilinen bir uygulama olarak son yıllarda çok sık tercih edilmektedir. Daha popüler olan ismi ise “kredinizi biz çekelim siz ödeyin” firmaları olarak geçer.

Bu kurumlar, kredi kullanımını yaparken kendileri için de belirli bir komisyon ücreti tayin etmekte ve bu komisyon üzerinden de kendi düzenlerini sürdürerek daha fazla kişi için kredi başvurusunda bulunmaktadırlar.

Kredi çekemiyorum acil para lazım diyenler için alternatif bir yöntem olmasına rağmen başvuru yapılması konusunda güvenlik endişeleri de bulunmaktadır. Güvenlik endişelerinin giderilmesi için de ön ödemeli yerlerden uzak durularak alternatif şirketlere yönelmek önerilmektedir.

Sicili Bozuk Olanlar İçin Kredi Çıkaran Bankalar Var Mı?

Kredi alamayanlara kredi veren bankalar mevcuttur ama bunun için biraz yol yordam bilmeniz gerekiyor. Eğer acil para lazım kredi çekemiyorum ne yapacağım diye orda burda araştırma yapıyorsanız size tek seferde başvuru yaparak nasıl kredi alınır ve bu krediyi hangi bankalar veriri anlatacağım.

Eğer daha önce ödemelerden dolayı kara listeye girdiyseniz ve kırmızı kalem yediyseniz bu durumdan dolayı kredi çıkmıyorsa endişelenmeyin ve hiçbir suretle bankalara kredi başvurusunda bulunmayın. Neden derseniz, aslında bir rivayet olduğu söylense de bu durum zaten kötü olan kredi notunuzu daha da aşağıya çekecektir.

Acil Kredi Lazım Diyenlere Kredi Çıkartılır Firmalarına Dikkat!

Bu yöntemi denemenizi önermiyorum çünkü bir çoğu artık nasıl çalıştığı belli olmayan firmalar hiç olmazsa sizin gibi zaten para bulamıyorum acil para ve kredi lazım diyenlerin içinde bulunmuş oldukları psikolojik durumda bu firmaları ayırt etmesi pek mümkün değil.

Öncelikli olarak kredi başvurusu nasıl yapılır bilinçli olmak gerek 5.000 TL geliriniz varken bankaya giderek 150.000 TL kredi başvurusu yaparsanız elbette bu krediniz onaylanmaz. Gelirinize göre bir tutar belirleyerek bu doğrultuda doğru bir adım atmanız gerekir.

En kolay kredi veren bankaları seçerek gelirinize uygun bir şekilde başvuruda bulunmanız lazım, kolay kredi veren bankaları şu şekilde sıralayabilirim.

 • INGbank
 • TEB
 • QNB Finansbank
 • Odeabank
 • Denizbank

Bu bankalara başvuru yapmayarak, Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi devlet yani kamu bankalarına giderseniz kredi alma şansınız çok düşük olur çünkü bu bankalar ince eler sık dokur ve kredi notunuz düşükse sizi direk olarak eler.

1 Saat İçerisinde acil Para Lazım Ne Yapmalıyım!

Eğer 1 saat gibi kısa bir sürede acil para lazım ise bankaların dijital kredi başvuruları tam size göre çünkü evinizden işyerinizden bir kaç tuşlama ile 1 saatten daha kısa bir zamanda paranız hesabınıza yatıyor. Bunun için ya internet bankacılığı şireniz olmalı yada mobil bankacılığı aktif olarak kullanıyor olmalısınız. Ayrıca bankada herhangi bir resmi evrak eksiğiniz bulunmamalı.

Hatta bu rakamlar son pandemi Covid 19 süreci ile 75.000 TL ve 100.000 TL ye kadar çıkmıştır. Yanlış duymadınız bu kadar yüklü miktarları bir kaç saat içerisinde hesabınıza alabilirsiniz. Şahsen benim aldığım kredi yaklaşık 15 dk. sürdü. Kredi notumu merak edenler için kredi notum 1100 civarındaydı.

Belki aklınıza ya okadar evrak imzalamamız gerekecek bankaya gitmeden bu iş nasıl olur benim hemen para bulmam lazım diyebilirsiniz. Ama o evraklar artık başvuru esnasında dijital olarak onaylanıyor ve e posta adresinize gönderiliyor.

Bankalar Haricinde Kısa Sürede Para Bulma Yöntemleri

Bankaların haricinde kısa sürede nakit para bulma yöntemi için şu yöntemleri izleyebilirsiniz; kendinize en uygun yöntemi seçmek size kalmış.

 • Telefon veya elektronik eşya alıp satma
 • Senetle kredi veren yerler ile iletişim kurma
 • Turkcell, Vodafone ve Türk telekom faturalı hattına kredi seçenekleri değerlendirilebilir
 • Sarraflar (kuyumcular ) üzerinden kredi kartınızla altın alabilir ve satabilirsiniz
 • Kredi kartı nakite çevirme yoluna gidebilirsiniz. (alışveriş limitini nakite çevirme)

Mal Alıp Satarak Acil Para Bulma Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki yöntemleri uygulamak için oldukça fazla yapılanma ve şirket var bunların her biri sizin için bulunmaz fırsat mesela örnek vermem gerekirse;

 • EVKUR
 • ARÇELİK ve BEKO bayileri
 • VESTEL
 • BOSCH
 • Senetsepet (Yeni bir oluşum senetle ürün satıyor)

Acil Para İhtiyacı Olmaması İçin Ne Yapmak Lazımdı?

Peki çok acil para lazım dememek için ne yapmak lazımdı? Bizi buraya ne sürükledi ve bu kadar sıkıştık? Hemen cevaplayım bir terim vardır “ayağını yorganına göre uzat” sanırım bizim ayaklarımız biraz yorgandan taştı ve gelirimizin üzerinde harcama yaptık, kredi kartı limitlerimizi zorladık ve ödemelerini yapmadık, şatafata ve gösterişe merakımız arttı ve gereksiz harcamalarda bulunduk işte bu olayların bir bütünü olarak şimdi yana döne para arıyorsunuz.

Ne yapmak lazım dı aslında? Daha mütevazi yaşamak ve harcama yapmak gelirimizi iyi yöneterek borçlarımızı ödeme zamanlarında ödemek ve aşırıya kaçmamak aslında bu cebimizde olan kredi kartları bizim değil ve bankaların bize vermiş oldukları bir borç bunu iyi bilmelisiniz ve asla kendi paranız gibi harcayarak, daha sonra çok acil para bulmam lazım dememelisiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git