Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Banka Hesabına Konulan Bloke Kaldırma (Çabuk Çözüm)
Banka Hesabına Konulan Bloke Kaldırma (Çabuk Çözüm)
Banka hesabı bloke kaldırma için öncelikle bloke işleminin kimin tarafından yapıldığının tespit edilmesi gerekmektedir. Blokeyi koyan kişi tarafından gelecek talimat...
İş Bankası Günlük Kazandıran Hesap (24 Saatte Gelir Hesapta)
İş Bankası Günlük Kazandıran Hesap (24 Saatte Gelir Hesapta)
Parasına para kazandırmak isteyenler için İş bankası günlük kazandıran hesap nedir bu hesabın özellikleri nelerdir ve hesap açmak istersek  ne...
Anasayfa > Banka > Garanti BBVA Kartsız Para çekme Yol ve Yöntemleri

Garanti BBVA Kartsız Para çekme Yol ve Yöntemleri

garanti atmden kartsız para çekme yolları

Covid 19 pandemisi ile beraber Garanti Bankası başta olmak üzere kartsız para çekme yöntemleri oldukça popüler oldu. Bu yüzden bu makalemde kartsız para çekme nasıl yapılır ve hangi yollarla pratik bir şekilde temassız çekilir öğreneceğiz. Garanti Bankası, son yıllarda kurumsal değişikliğe giderek hem hizmet yelpazesini geliştirdi ve hem de teknolojiyi kullanarak daha pratik seçenekler sunmaya başladı. En fazla ATM noktasına sahip bankalardan biri olan Garanti BBVA, bu konuda gerçekten Türkiye genelinde üstün hizmetler sunan bir bankadır. ATM’ lerde yapılabilen işlemler, neredeyse banka şubelerinde yapılan işlem hacmine ulaştı.

Para yatırma, para çekme, para transferleri ve daha birçok hizmet kalemini ATM aracılığı ile yapabiliyorsunuz. Garanti BBVA kartsız para çekme nasıl yapılır sorusunun yanıtını bulabileceğiniz bu yazımızda, para çekimi konusunda yararlanabileceğiniz diğer seçeneklerden de bahsedeceğiz.

Garanti ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Referans no, QR Kod ve Cep Bank seçenekleri ile hem adınıza gelen parayı ATM’den çekebilirsiniz, hem de hesabınızdaki bakiyeden para çekebilirsiniz. Garanti ATM’den Kartsız Para Çekme seçeneklerinin bu denli çok olması, müşterileri için önemli bir kolaylıktır. Öncelikle yapmanız gereken şey,  ATM menüsünden kartsız işlem seçeneğini tuşlayıp, yönlendirmeleri takip etmektir.

Çekmek istediğiniz paranız için, farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımlarda hepsini tek tek açıklıyoruz. Tüm Garanti BBVA ATM’lerinde seçenekler aşağı yukarı aynıdır. Bazı ATM cihazlarında daha fazla seçenekler olsa da, para yatırma ve para çekme için belirlenen adımlar aynıdır.

Referans No ile Kartsız Para Çekme

Adınıza gelen bir havaleyi referans numarası ile çekebilmeniz için;

Garanti BBVA ATM – Kartsız işlem – Para Çekme – referans no seçenekleri takip edilmelidir.

Bu kısma sahip olduğunuz referans numarasını yazarak, çekmek istediğini tutarı girip ATM’den referans numarası ile paranızı çekebiliyorsunuz. Referans numarasının geçerli ve doğru olması önemlidir. Eksik veya yanlış girilen referans numarası ile para çekim işlemi yapamazsınız.

QR Kodu ile Kartsız Para Çekme

QR kodu ile Garanti BBVA ATM’lerinden para çekebilmeniz için, öncelikle Garanti Bankası mobil uygulamasını mobil cihazınızda kullanıyor olmanız gerekir. Mobil uygulama yardımı ile oluşturacağınız QR kodu ile ATM’den para çekebilirsiniz. Tabi cep telefon veya mobil cihazınızın bu esnada yanınızda olması gerekir. Bu işlemi yapmak için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şöyledir;

Garanti BBVA ATM - Kartsız İşlem - Para Çekme - QR Kod seçeneklerini takip ederek, son aşamada ekrana QR kodunu okutup, paranızı nakit olarak ATM cihazından çekiyorsunuz

. Bazı ATM cihazlarının QR kod okutma kısmında teknik sorunlar olabiliyor. Bu olası durumda, farklı bir ATM ile işlemi yeniden deneyebilirsiniz.

Cepbank ile Kartsız Para Çekme

Birçok bankanın kullandığı Cepbank para transferi seçeneği, elbette Garanti Bankası için de geçerlidir. Garanti Cep bank ile adınıza gelen bir para transferini, tüm ATM cihazlarından çekebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey; göndericinin cep telefonu ve transfer şifresidir.

“İzlemeniz gereken adımlar sırası ile Garanti BBVA – Kartsız işlem – Para çekme – Cep Bank. Bu bölüme telefon numaranızı, TC kimlik numaranızı ve sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz yazıp, çekmek istediğiniz tutarı yazıp paranızı ATM’den nakit olarak çekebiliyorsunuz.”

Garanti BBVA Kartsız İşlemler ile Para Çekme

Yukarıda listelediğimiz Garanti BBVA Kartsız para çekme yöntemleri ile kolay bir şekilde tüm ATM cihazlarından işlem yapabilirsiniz. Adınıza gelen para transferlerini veya mevcut hesabınızdaki bakiyeyi ATM’lerin belirlediği para çekme limitleri kapsamında çekebilirsiniz. Her işlem sonunda mutlaka bilgi fişi almayı unutmayın.

ATM’lerde yaşanabilecek olası teknik sorunlar için ( para sıkışması, para vermeme, eksik para verme gibi durumlarda ) mutlaka hemen Garanti BBVA müşteri hizmetlerini arayınız. Az da olsa buna benzer sorunlar olabilmektedir. Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman, en geç 24 saat içinde sorun yaşadığınız para miktarı tarafınıza iade edilecektir. Bu konuda hiçbir endişeniz olmasın.

Garanti Kartsız İşlemler Menüsünden Para Nasıl Çekilir?

Garanti BBVA ATM cihazları, gerçekten en dolu seçeneklere sahip cihazlardır. Diğer bankalara göre, menü seçenekleri daha gelişmiştir. Açıkladığımız 3 farklı Garanti kartsız işlemler menüsünden para çekme yöntemleri ile tüm ATM cihazlarından para çekebilirsiniz ve bunu yaparken hesap kartına ihtiyacınız olmaz. Hatta Garanti BBVA müşteri olmanıza bile gerek yoktur.

İhtiyacınız olan 3 önemli bilgi vardır: TC kimlik numaranız, telefon numaranız ve parayı gönderen kişinin bilgileri. Bu kadar! Cep bank için sizden bir şifre istenecektir. Bu şifreyi göndericiden alabilirsiniz. Zaten cep telefonunuza da SMS olarak gönderilmiş olacaktır. Kartsız işlemler menüsünden para çekme limitleri vardır.

Bu limit üzerindeki çekim işlemlerine izin verilmez. Günlük para çekme limitini aşmadan, istediğiniz her ATM cihazından işlem yapabilirsiniz. Pratik ve hızlıdır!

Garanti Bankası Cebe Gelen Havaleyi Kart Olmadan ATM’den Çekme

Kartsız işlemler menüsünde en sık kullanılan seçeneklerden biri cep bank seçeneğidir. Garanti Bankası cebe gelen havaleyi ATM’den Çekmek için bazı adımları izlemeniz gerekiyor. Öncelikle cep telefonunuza gönderilen para miktarını ve göndericinin telefon ve ad soyadı bilgilerini bilmeniz şarttır.

Her hangi bir Garanti BBVA ATM cihazından kartsız işlemler menüsüne girip, para çekme kısmından Cep bank seçeneğini seçip, paranızı istediğiniz ATM cihazından çekiyorsunuz. Eğer size gönderilen tutar, günlük para çekme limitini aşıyorsa bu parayı çekemezsiniz.

Gönderici ile iletişim kurup, limit kapsamında tutarı değiştirmesini talep edebilirsiniz. Tüm Garanti BBVA Atm cihazlarında kartsız işlem menüsü vardır ve bunu tüm Atm cihazlarında kullanabilirsiniz.

Şubelerden Kartım Olmadan TC numarası ile Para Çekebilir Miyim?

Hiçbir bankada kimlik belgesi ibrazı olmadan işlem yapamazsınız. Her ne kadar şube ile olan iletişiminiz iyi bile olsa, para çekme işlemlerinde mutlaka kimlik ibraz etmeniz gerekir. Eğer şube sizi müşteri olarak tanıyorsa ve işlemi kimliksiz yaparsa, bu onun sorumluluğundadır.

Şubelerden TC ile para çekebilir miyim sorusunun yanıtı olumsuzdur. Para çekim işlemlerinde kimlik belgenizin yanınızda olması kesin kuraldır. Kimliğinizi göstererek hesabınızdan para çekebilirsiniz. Hesabınızın olduğu şubeden para çekmenize gerek yoktur. Türkiye genelindeki diğer tüm Garanti BBVA şubelerinden de aynı yolu izleyerek para çekim işlemi yapabilirsiniz. Bazı şubeler– istisna bile olsa – sizden çekim ücreti için bir miktar talep edebilir. Bunu şube ile görüşmeniz gerekir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git