Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Kredi Kartımdan Rızam Olmadan Habersiz Para Çekilmiş Ne Yapmalıyım?
Kredi Kartımdan Rızam Olmadan Habersiz Para Çekilmiş Ne Yapmalıyım?
Kredi kartımdan habersiz para çekilmiş şimdi ne yapılmalı, Şu anda hemen hemen herkesin sahip olduğu ve bugün bir temel alışveriş...
Kredi Kartı Son Ödeme Tutarı En Geç Saat Kaça Kadar Ödenir?
Kredi Kartı Son Ödeme Tutarı En Geç Saat Kaça Kadar Ödenir?
Hepimizin cüzdanlarında en az 2 3 adet kredi kartı bulunuyor, tabi çok kredi kartı çok ödeme anlamına geliyor. Bu kadar...
Anasayfa > Kredi Kartı > Enpara Kredi Kartı Nedir, Avantajları Nelerdir? AİDATSIZ !

Enpara Kredi Kartı Nedir, Avantajları Nelerdir? AİDATSIZ !

enpara kredi kartı özellikleri

QNB Finansbank ürünü olan Enpara, son yılların en popüler bankacılık hizmetlerinden biridir. Şubesiz bankacılık kavramını ülkemizde ilk kez deneyen servis olan Enpara, her kesim için farklı kolaylıklar sunan mükemmel bir bankacılık hizmetidir.

Hizmet müşteri odaklı olunca Tv reklamlarındada sıkça duyuyoaruz enpara.com’ u bu yüzden merak edenler için Enpara kredi kartı nedir, avantajları nelerdir başlıklarını içeren bu yazımız, kapsamlı bir “ Enpara rehberi “ niteliğini taşımaktadır. Hazırlasanız başlayalım!

Aidatsız Enpara Kredi Kartı Nedir?

Enpara kredi kartının en dikkat çekici özelliklerinden biri aidatsız olması ve kullandıkça ödül kazandırmasıdır. Evet, yanlış duymadınız. Enpara, sadık ve kredi kartını sık kullanan müşterileri için her sene çeşitli nakit ve fiziksel ödüller vermektedir. Bu anlamda Türkiye’nin en etkili kredi kartlarından biridir. Enpara kredi kartı aidatı yoktur. Bunun için, diğer bankalarda olduğu gibi astronomik yıllık ücretler ödemenize gerek yoktur.

Aidatsız olması, sunduğu servislerin kısıtlı olduğu anlamına gelmiyor. Diğer kredi kartlarında olan hizmetlerin fazlasını ücretsiz olarak alabiliyorsunuz. Taksit, nakit avans ve daha birçok etkin özelliği kullanabiliyorsunuz. Kayıp ve çalıntı durumunda ise bankanın belirlediği yenileme limitleri geçerli oluyor. Enpara kredi kartı, kampanyası en çok olan kredi kartlarından biri olarak öne çıkmaktadır. Bknz enpara.com

Enpara Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları

Sunduğu avantajlar ve ücretsiz servisler nedeniyle, her yaştan tüketicinin kullanabildiği Enpara kredi kartı, birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Başlıca Enpara Kredi Kartı Avantajları aşağıdaki gibidir.

 • Aidat, Eft – Havale gibi hiç bir servis için ücret alınmaz.
 • Harcamalarınızı daha sonra da taksitlendirebilirsiniz.
 • Belirli bir limite kadar temasız ödeme özelliğini kullanabilirsiniz.
 • Otomatik fatura ödemesi verebilirsiniz.
 • Birçok kurum ve özel şirket ödemelerinizi yapabilirsiniz
 • Bol kampanyalı seçeneklerden faydalanabilirsiniz
 • Kredi kartını düzenli kullanan sadık müşteriler, yıllık ödül fırsatlarından ücretsiz bir şekilde faydalanır.

Enpara kredi kartının en kart seçeneğini bir eksi olarak değerlendirebiliriz ama ilerleyen dönemlerde bu seçeneğinin de aktif edileceğine inanıyoruz.

Finansbank Enpara Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Aşağıda listelediğimiz Enpara kredi kartı özellikleri, sadece temel özelliklerini kapsamaktadır. Enpara kredi kartını kullandıkça, daha birçok özelliğini keşfedeceğinizden emin olabilirsiniz.

 • Kart aidatı alınmamaktadır. Eft, havale gibi para transferleri ücretsizdir.
 • Başvurusu en kolay kredi kartlarından biridir. Adrese teslim şekilde müşteri temsilcileri tarafından teslim edilir.
 • Oturduğunuz yerden başvurunuzu yaparsınız ve kredi kartınız ayağınıza kadar gelir.
 • Anlaşmalı işyerleri sayısı oldukça fazladır. Bu da size daha fazla kullanım alanı sağlar.
 • Temassız ödeme özelliğine sahiptir.
 • Fatura ödemesi, vergi ödemesi, telefona kontör ve TL yükleme, çeşitli kurumlara ödeme yapma gibi seçenekleri kullanabilirsiniz
 • Türkiye’deki tüm ATM’lerde kullanabilir
 • Nakit avans faizleri oldukça uygundur

Enpara Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Tüm bankaların kredi kartı limitleri, müşteri bazında belirlenir. Hiçbir kredi kartının standart bir limiti yoktur. Enpara Kredi Kartı Limiti de bu özelliklere sahiptir. İlk başvurunuzu yaptığınızda, finansal durumunuza göre kredi kartı limiti belirlenir. En düşük kredi kartı limiti 1000 ila 2000 lira arasındadır.

Mevcut limitinizi ileriki aşamada artırmak istiyorsanız, bankanın başvuru kanallarını kullanabilirsiniz. Bunda en önemli etkenlerden bazıları; kredi notunuz ve aylık belgelenebilir düzenli gelirinizdir. Bu iki seçeneğe sahip değilseniz, QNB Finansbank mevduat hesabınızı kullanarak, limit artırmayı deneyebilirsiniz. Bu altın tavsiyeyi unutmayın; kredi kartı limitiniz kullandıkça artar. Düzenli ödeme yapan ve borcuna sadık bir kullanıcı iseniz, limit artırma sürecinde size birçok kolaylık sağlanır.

Enpara Kredi Kartı Yıllık Kart Ücreti Var mı?

Dışarıdan bakıldığında, bunca mükemmel hizmetin bir arada olması ve üstelik tamamının ücretsiz olması aslında hiç te alışık olmadığımız bir durum gibi geliyorJ Enpara kredi kartı yıllık kart aidat ücreti var mı sorusunun da bu denli sık sorulmasının nedenlerinden biri de bu şaşkınlığımızdır. Soruyu cevaplayıp birkaç ekleme yapalım. Enpara kredi kartının yıllık kart ücreti bulunmamaktadır. Aidat, yıllık ödeme gibi ek ücretleri yoktur.

Bunun temel nedenlerinden biri, Enpara’nın fiziki hizmet sunmamasıdır. Yani şube açma, çalışan istihdam etme, fiziki aylık giderler gibi birçok giderleri yoktur. Bunu da sunduğu hizmetlere yansıtmaktadır. Yani müşterilerinden her kalem için ücret almak yerine, tüm servisleri ücretsiz sunmayı tercih etmektedir. Bu da, doğal olarak kullanıcılara avantaj olarak yansımaktadır.

Enpara Kredi Kartında Taksit Var mı?

Enpara, diğer kredi kartlarına göre oldukça ayrıcalıklı özelliklere sahiptir. Bu farklılıklardan biri de taksitlendirme sistemidir. Enpara kredi kartı taksitlendirme sistemi, çok farklı işlemektedir. Her hesap özeti döneminde 1.000 ila 3.000 TL arasındaki 3 harcamanızı faiz ödemeden taksitlendirebiliyorsunuz. Bu özelliği etkileştirmek için, internet ya da mobil şubeden kredi kartı özelliklerine girip, taksit seçeneğini kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman bu özelliği tekrar kapatabilirsiniz.

Yaptığınız harcama henüz provizyon aşamasında olsa bile taksitlendirme yapabiliyorsunuz. Hesap özetine yansıyıp, ay içi harcamalar kısmına işlendiğinde taksit yapamazsınız. Aslında sistemin böyle işlemişi, sizin bir avantaj sayılabilir. Böylece harcama kontrolü yaparak, bütçenize destek olabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi kartınıza ait aylık borcunuzu, tüm Finansbank şube ve ATM’lerden ödeyerek kapatabilirsiniz. Ya da dilerseniz Enpara kredi kartı ödemesi için Enpara mobil uygulamasını ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Enpara’nın fiziki şubeleri olmadığı için, bunun için tüm QNB Finansbank fiziki şubelerini kullanabilirsiniz. Enpara hesabınızdaki mevcut bakiyeden, kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Enpara müşteri hizmetlerini arayarak, hesabınızdan Enpara kredi kartınıza para transferi yaparak borç ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Enpara, bu anlamda kullanıcılarına birçok kolaylık ve seçenek sunuyor. Yeter ki siz borcunuzu ödemeyi isteyinJ ATM kullanarak kredi kartı borcunuzu ödemek istiyorsanız, nakit para girişi seçeneğinden de ödeme yapabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı Başvurusu

Tüm hizmetlerin internet üzerinden sağlandığı Enpara, kredi kartı başvurusu hizmetini de yine bu kanaldan sağlamaktadır. Enpara Kredi Kartı Başvurusu için Enpara internet web sitesini kullanabilirsiniz. Ayrıca QNB Finansbank müşterisi iseniz ve mobil uygulamasını kullanıyorsanız, yine bu kanaldan da Enpara kredi kartı başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Başvuru sonucu en geç 72 saat içinde yanıtlanır ve başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonuçlandığı size bildirilir.

Başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde, sizin için en uygun bir zamanda, adresinizde ziyaret edilirsiniz. Kullanım sözleşmesini imzalar ve kredi kartınızı teslim alırsınız. Başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa, yeniden başvuru yapmanıza gerek yoktur. Müşteri hizmetlerini arayarak neden ret edildiğini öğrenebilir ve durumunuzda iyileştirmeler yaparak bir süre sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı Alma Şartları

Aslında Enpara Kredi Kartı Alma Şartları, diğer banka kredi kartlarının başvuru seçeneklerine göre bir tık daha esnek görünse de, yine de bazı belli başlı kıstasları vardır. Örneğin hiçbir geliri olmayan ve daha önce hiç kredi kartı kullanmayan kişilerin başvuruları, yüksek ihtimalle ret edilecektir. Eğer bu özelliğe sahip biriyseniz, başvuru yapmadan önce bir Finansbank şubesinde mevduat hesabı açtıktan sonra başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun haricinde çok fazla katı kuralları yoktur.

Uygun şartlara sahip olan ve kredi geçmişi temiz olan herkes Enpara kredi kartı başvurusu yapabilir. Başvurunuz onaylandığı takdirde, süreci takip eden 10 gün içinde kredi kartınız adresinize teslim edilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı Nedir, Avantajları Nelerdir? AİDATSIZ ! Konusuna 1 Yorum Yapıldı

 1. Mardonbek dedi ki:

  Merhaba ben yeni başvurdum bakacas okudum oğrendim çok iyi bence

Sayfa başına git