Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Senet Geçerlilik Süresi Kaç Yıldır, Zaman Aşımı Ne Kadar?
Senet Geçerlilik Süresi Kaç Yıldır, Zaman Aşımı Ne Kadar?
Sizlere bu yazımda senet geçerlilik süresi kaç yıldır, senetler zaman aşımına ne kadar sürede uğrar ve benzeri merak edilen soruların...
Borç Para Veren Hayırseverler Karşılıksız (BAĞIŞ-HİBE)
Borç Para Veren Hayırseverler Karşılıksız (BAĞIŞ-HİBE)
Size faizsiz borç veren bir hayır kurumu sayesinde ihtiyacınız olan parayı ödeyen bir hayırsever nasıl bulursunuz, veyahutta karşılıksız borç para...
Anasayfa > Finans > Elden Senetle Taksitli Motor Satan Yerler (KUBA-HONDA)

Elden Senetle Taksitli Motor Satan Yerler (KUBA-HONDA)

Senetle Motor Satan Yerler

Senetle motor satan yerler, özellikle kredi kartı ile taksitlendirme yapamayan kişilerin taksitli motor almak için başvurduğu yerlerdir.  Eğer kredi kartınız yoksa, senetle motor alabilmeniz mümkün. Ancak güvenilir senetle motor satan yerler hakkında yeterli bilgi sahibi olmalısınız. Yoksa bu tarz yerlerde dolandırılmanız mümkün olabilmektedir

Genellikle kurumsal ve büyük firmalar senetle motorsiklet satışı yapmamaktadır. Bu firmalar arasında vatandaşlar tarafından en çok merak edilen Evkur senetle motor satıyor mu oluyor? Evkur ve benzeri firmalar, müşteri portfoyündeki genişlik ile senetlerin takibi ve tahsili zorlaştığından, kredi kartına taksit ve kendi yapılarında oluşturdukları kredilendirme sistemi ile motor veya her türlü ürün satışı yapmaktadırlar.

Senetle motorsiklet satışı Evkur ve benzeri bir kaç şirketin dışında daha küçük ölçekli firmalar tarafından daha çok  yapılabilmektedir. Taksitle motor satanlar ise genel olarak küçük çaplı motorsikletler üzerinden senet yapmaktadır. Ancak eğer yerel bir mağaza ise ikinci el motorsiklet üzerinden senetle satış daha mümkün hale gelmektedir.

Senetle Motorsiklet Satın Almak Mümkün Mü?

Yerel bir mağazadan veya senetle ürün satışı yapabilen yerlerden alım yapabilmeniz mümkün. Ayrıca ikinci el ürün satışı yapanlar da senetle peşinatsız motorsiklet satışı yapabilmektedir. Bu firmalardan hangi şartlarla ve nasıl motorsiklet alabileceğinizi detaylı olarak paylaşacağım.

Burada bir husus var 5.000 TL ye 50CC bir motor da alabilirsiniz, 100.000 TL ye bir kawasaki yarış motorsikleti de almak isteyebilirsiniz. Tabi burada senetle alışverişin şartları peşinat durumu ve ödemeler biraz daha farklılık gösterebilir bu yüzden bu detaylara da yer vermek istiyorum.

Peşinatsız Senetle Motor Satışı Yapan Firmalar Var Mı?

Hiç bir peşinat vermeden ben beğendiğim motorumu alıp çıkacağım ve bir ay sonra ödemeye başlayacağım diyorsanız bunun için ince ve detaylı bir araştırma yapmanız gerekecektir. Eğer düşük meblağlı bir motor alımı yapacaksanız bunu bölgenizdeki motorsiklet mağazalarından Evkur üzerinden veya bölgesel senetle satış yapan küçük AVM leri ziyaret etmelisiniz.

Fakat size şöyle bir önerim olacak örneğin 15.000 TL tutarında Kuba Trendy 50 CC bir motor almak istiyorsunuz. Tüm anlaşmanızı yaparak senetleri bayide imzaladıktan sonra ilk taksitinizi 5-10 gün içinde ödeyecek şekilde ayarlarsanız motor alımınızı yaparken peşinat vermenize gerek kalmayacaktır. Eğer banka siciliniz temiz ise ve çalıştığınız kurum popüler ve büyük bir şirket ise bu satıcı tarafından pozitif değerlendirilebilir ve ön ödemesiz ve peşinatsız motor alma şansınız yükselir. Fakat yine de alım yapacağınız firma ile detayları görüşmenizde fayda var.

Senetle Mobilet ve Motorsiklet Satan Hangi Şartları Arıyor?

Senet karşılığında kredi kartı ve kredi kullanmadan size motor satacak firmalar ve şirketler genellikle bir kaç hususa dikkat ederler ve bu şartlar olmazsa olmazdır. Bunlardan bazıları şu şekilde listelenebilir;

 • Düzenli bir gelire sahip olduğunuzu gösterir belge ( Maaş yazısı veya Maaş Bodrosu)
 • Adresinizi gösterir son aylarda ödediğiniz elektrik veya su faturası ( İkametgah )
 • Bazı durumlarda kredi notunuzu gösterir belge ( Kredi Skoru Durumu)
 • Adınıza açılmış bir davanın veya yasal takibin bulunmaması şartı
 • 18 Yaşından büyük olma 
 • T.C Kimlik Belgesi

Tüm bu evrakların tamamı firmanın sizden senetlerin tahsilini yapıp yapamayacağına dair kendisini garantiye alması olarak algılayabilirsiniz. Sonuçta size senetler imzalatarak karşılığında bir motorsiklet verecekler biraz haklı olduklarını düşünüyorum.

Eğer beğendiğiniz motoru daha önce senetle alışveriş yaptığınız bir yerden bulabilirseniz işte o zaman dört ayağınıza düştünüz demektir. Size çok sorun ve problem çıkarmadan mevcut müşteri olduğunuz için motorsikletinizi daha kolay ve belgesiz alabilirsiniz.

Senetle Motor Satan Yerler Ve Şirketler Hangileri?

Senetle motor ve mobilet satan yerler İstanbul, Kocaeli, İzmir, Antalya gibi bir çok ilde mevcuttur fakat ben size en çok tercih edilen mecraları firmaları ve şirketlerden bahsedeceğim bunlar içerisinde online olarak hizmet verenler de bulunmaktadır.  Fakat bunların en başında gelen ve en çok kitleye sahip olan EVKUR mağazalarıdır. Evkur mağazalarında olan motorsikletleri listelemem gerekir se şu şekildedir.

MARKA MODEL Senetle Satış Durumu
KUBA Senetle Motor Satışı Var.
XIAOMI Taksitli Senetlerle Motorsiklet Satılıyor.
ARORA Senetle Almak Mümkün.
HONDA Eşit Taksitlerle Motorlu Ürünleri alabilirsiniz.
MONDİAL Evkur Mağazalarına Stok Sorunuz. (Senetle Satış var)

Dilerseniz şimdi firmaları biraz detaylı inceleyelim.

Evkur Senetle Motorsiklet Satar Mı?

Senetle motor almak isteyenlerin başvurabileceği güvenililir yerden biri Evkur Mağazalarıdır. Bunun nedeni firmanın Türkiye’nin hemen her yerinde şubesinin olması ve uzun yıllardır kökleşmiş bir perakende şirket olmasıdır. Taksitle motor satın almak istiyorsanız, bulunduğunuz şehirde Evkur Mağazasına başvurabilirsiniz.

Genel olarak motor eve teslim şeklinde olmayıp, şubeden teslim şeklinde olmaktadır. Bulunduğunuz şehirde Evkur Mağazası olmaması halinde, Evkur Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek alışveriş yapacağınız en yakın Evkur Mağazası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evkur Çağrı Merkezi Telefon Numarası : 0(212) 473 46 46

Evkur 24 taksite kadar vadeli motor satışı yapmaktadır.

Bakınız : Evkur Ödeme Seçenekleri

Evkur Mağazası Senetle Motor Almak İsteyenlere Örnek Hesaplama Tablosu

Şimdi size örnek bir motorsiklet seçerek evkurdan aldığımızda geri ödeme planımız ve senet vadelerimiz neler olacak detaylı bir tablo olarak sunacağım burada örnek olarak satın aldığımız motorsiklet modeli, Arora Kaplan İki Tekerlekli Elektrikli Moped olacak.

evkur senetle motor satıyor mu

Senet Taksit Sayısı Taksit Tutarı
6 Ay Senetle Motor Alındığında 10,540,00 TL
12 Ay Senetle Motor Alındığında 10,880,00 TL
18 Ay Senetle Motor Alındığında 11,560,00 TL
24 Ay Senetle Motor Alındığında 12,240,00 TL

Gördüğünüz gibi bu motoru Evkur mağazalarından aldığınızda ödeyeceğiniz senet taksitleri yukarıdaki gibi olacaktır. Bahsi geçen motorun 13.05.2021 tarihindeki nakit satış fiyatı 10.200 TL olduğunu hatırlatmak isterim. Aradaki faiz farkını tablodan çıkarabilirsiniz.

Sahibinden.com Senetle Motorsiklet Satın Almak

Sahibinden.com gibi web sitelerinde senetle satış yapan şahıslar ile şirketler bulunmaktadır. Bunun için sitenin kategoriler kısmında motor/motorsiklet ürününü seçip, senetle motor satışı yapanlar hakkında araştırma yapabilirsiniz.  Bir çok motor firmasının senetle motorsiklet satışı yaptığını göreceksiniz. Bu kişilerle doğrudan iletişime geçerek alım yapabilirsiniz.

Online olarak site üzerinden senetle motorsiklet satışı bulunmamaktadır. Sadece bu siteyi kullanarak senetle motor satışı yapan firmalar hangileri bulabilir ve firmalara bizzat giderek alım yapabilirsiniz.

Senetsepet.com Üzerinden Senetle Motor Satın Almak

Senetle motor satan yerler arasında senetsepet.com sitesi bulunmaktadır. Buradan motorsitlet alımı yapabilmeki çin şu yolları izlemelisiniz.

 1. Üyelik oluşturmalısınız. (Bilgileriniz eksiksiz olmalı.)
 2. Senete ürün atıldıktan sonra senetle alım seçeneği tercih edilmeli.
 3. Fatura bilgilerini ve teslimat adresini girdikten sonra sipariş sürecini tamamlamalısınız.
 4. Sipariş tamamlandıktan sonra senetsepet.com müşteki temsilciliğinden siparişiniz teyit edilecektir.
 5. Teyitten itibaren 3 ila 7 gün içinde siparişiniz onaylanacaktır.
 6. Teslimat sevkiyat ekipleri tarafından yapılmaktadır.

senetsepet.com da senetle satıştan ayrı olarak alışveriş kredisi seçeneği de bulunmaktadır.

Senetle Motor Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartsız taksitli motor almak, eğer güvenilir bir firmadan alım yapılmıyorsa oldukça riskli bir iştir. Her şeyden önce kurumsal firmalara başvurmanızı tavsiye ederiz.

 • Senetlerin bir sureti sizden olmalı.

Senetle alış verişin en büyük risklerinden biri dolandırılmaktır. Senet imzaladıktan sonra, kendinizi garanti altına almak için mutlaka bir suretini kendinize almalısınız.

 • Ödeme Yapılan Senetleri Alın

Ödeme yaptığınız senet, borcunu ödediğiniz kişide kalmamalı. Mutlama ama mutlaka yaptığınız ödemenin akabinde senedi teslim almalısınız.

 • Boş Senete İmza Atmayın

Karşı tarafın iyi niyetine inanarak boş senete imza atmak çok riskli bir iştir. Mutlaka içi doldurulmuş bir senedi kontrol ederek ve birlikte düzenlemek suretiyle imzalayın.

 • Senetteki Rakamları Kontrol Edin

Senette yer alan rakamlara, rakam hanelerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Sona ekleden fazladan bir sıfır sizin kat ve kat borçlu görünmenize neden olabilir.

Senetle motorsiklet almak, mantıken kurumsal bir firma değilse tavsiye etmiyoruz. Çünkü karşılıklı iyi niyetin olmama ihtimali yüksektir. Senetle motorsiklet almanın sakıncaları hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.

Mutlu Evim Senetle Motor Satışı Yapıyor Mu?

Senetle motorsiklet almak istiyorum diyenlere sözüm, evet Mutlu Evim internet sitesi üzerinden ve de mağazalarından bu satın alma işlemini yapabilirsiniz. Firma yine yukarıda satın alma şartlarını eksiksiz olarak istemektedir. Satmış olduğu motor markaları ise şu şekildedir.

Senetle Satılan Motor Markaları
KANUNİ MOTOR
STMAX MOTORSİKLET
ARORA MOTOR
BELDERİA
KRAL MOTOR
ÜMİT BİSİKLET

Yukarıda saymış olduğum markaların motorlarını bütçenize uyan modelini mutlu evim üzerinden taksitli ve senetle satın alabilirsiniz.

Senetle Motor Almayı Düşünüyorum Dezavantajları Nelerdir?

Senetle motor almak, peşin veya kredi kartına taksit yaptırmaya göre bir hayli masraflıdır. Örneğin 20 bin TL lik bir motorsiklet size eğer peşinatsız senetle taksit yapılırsa neredeyse 25 bin TL ve daha üzerine mal olabilmektedir. Buda cebinizden 5.000 TL daha fazla bir para çıkacak anlamına geliyor.

Bir başka dezavantajı ve eksi yönü ise sizlere senetler imzalatılırken birde muaccel senet imzalatılır bu senet sizin taksitlerinizin tutarları ve ödeme tutarlarının tamamını gösteren bir evraktır. Bu belge eğer siz taksitlerinizden birini geciktirir veya ödemezseniz sizden tüm paranın yani taksitleri gelmemiş senetlerin de ödemesinin istenebileceği yasal bir belgedir. Bu yüzden senetle motor almanın dezavantajlarından biridir. Senet geçerlilik ve zaman aşım süresi ne kadar diye merak ediyor olabilirsiniz verdiğim bağlantıdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lütfen kask takmadan motorsiklet kullanmayalım!!!

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git