Kredi Dijital
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Elden Senetle Taksitli Motor Satan Yerler (KUBA-HONDA)
Elden Senetle Taksitli Motor Satan Yerler (KUBA-HONDA)
Senetle motor satan yerler, özellikle kredi kartı ile taksitlendirme yapamayan kişilerin taksitli motor almak için başvurduğu yerlerdir.  Eğer kredi kartınız...
Tefeci Arıyorum Telefon Numarası Lazım (Acil Tefeci Lazım)
Tefeci Arıyorum Telefon Numarası Lazım (Acil Tefeci Lazım)
Tefeci arıyorum, telefon numarası lazım diyenler için öncelikli olarak tefecilik sürecinin yasal olmadığı bilgisinin verilmesi gerekmektedir. Tefecilerden borç para alınması...
Anasayfa > Finans > Borç Para Veren Hayırseverler Karşılıksız (BAĞIŞ-HİBE)

Borç Para Veren Hayırseverler Karşılıksız (BAĞIŞ-HİBE)

borç para veren kişiler ve yerler

Size faizsiz borç veren bir hayır kurumu sayesinde ihtiyacınız olan parayı ödeyen bir hayırsever nasıl bulursunuz, veyahutta karşılıksız borç para nasıl elde edebilirsiniz inceleyeceğiz. Borç veren hayırsever vatandaşlar, ihtiyacı olanların nakit ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olur. Çoğu insan bazen paraya sıkışıp kalır ve acil nakde ihtiyaç duyar. Bu kişilerin düzenli bir geliri yoksa bankadan kredilerini çekemezler ve başka yöntemlere ihtiyaç duyarlar. İlgi isteyenler, borç veren bağışçılar ve zenginler, bu kişilerin ihtiyaç duydukları kadar nakit sağlayarak onlara yardım edebiliyor.

Bir çok yerde bağış yapan hayır kurumları ve vakıflar var. Topladıkları paraları faizsiz ve bedelsiz bağışlayanların tek amacı ihtiyaç sahiplerine yardım etmektir. Makalemiz sayesinde hayırsever zengin insanlara ve kurum ve kuruluşlara ulaşabileceksiniz.

Borç Para Veren Hayırseverler İnsanlar

Acil kredi veya paraya ihtiyacı olanlar, mevcut durumlarını incelemeden bankaya kredi başvurusu yaparlar ise başvuruları reddedilebilir. Bu durumlarda, para kazanmanın  en hızlı para bulmanın yolunu düşünmeye başlarlar, para biriktirmenin çeşitli kolay yollarını arar dururlar. Bu gibi durumlarda faturalı GSM operatörü müşterisi iseniz 24 ayda dilediğiniz paraya ulaşabilirsiniz. Ayrıca 25.000 Lira’ya kadar taksit imkanı ile, bunun için Sadece Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom faturalı hat müşterisi olmanız yeterli, burada önemli bir iki önemli husus var bunu daha iyi anlamanız için GSM hattına kredi alma başlıklı makaleyi okumanız yeterlidir.

Nakit ihtiyacınızı, ödünç para veren sponsorlar aracılığı ile de karşılayabilirsiniz, bu kişiler, aldığınız borçları sizi tanımadıkları için alacaklarını garanti altına almak için sizden bir senet imzalamanızı veya borcunuzu gösteren bir belge imzalatmak isteyebilir. Böylece, o gün yani borcunuzu geri ödeme tarihi geldiğinde, borcunuzun olduğunu belgeleyebilir ve geri ödemediğiniz takdirde yasal haklarını sizden talep edebilir. Size borç veren borç veren hayırseverleri sağda solda gördüğünüz tefeci numaraları ile karıştırmayın. Sizden faiz almazlar ve kısa vadede borç vermezler. Bu insanlara ulaşmanın birçok yolu var. Genel olarak, yerel mağaza sahipleri, kuyumcular, vakıflar ve dernek yetkilileri size borç verebilir.

Borç Para Veriyorum Diyen Vakıf ve Zenginler

Çoğu hayır kurumu ve bu kuruma üye bağış meraklısı kişiler, paraya ihtiyacı olan birini bulmak için İnternet’te kısa bir arama yapar ve ödünç para arayan kişileri araştırır. Bu hayırseverler vakıflar, bireyler veya kurumlar olabilir, ancak genellikle kimliklerini gizlemek için kim oldukları hakkında doğru bilgi vermezler. Kişi iseniz, ihtiyaç sahiplerinin size ulaşabilmesi için iletişim bilgilerinizi bu yazının yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz. Eğer bir yardımsever bu yazıyı okursa size yardım etmek isteyebilir.

Tabi burada her yardım severim diyenede itimat edip kimlik ve özel bilgilerinizi paylaşmayın yada sizi zora sokacak evraklara imza atmayın.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Mahallenizde yaşadığınız pek çok kuyumcu, borçlarını kısa sürede ödemeniz için size küçük bir ücret karşılığında borç altın verebilir. Kuyumcular, size senetle borç para, altın (çeyrek, gram altın, bilezik), dolar ve euro gibi değerli para birimleri ile borç verebilirler.  Borçlarınızı zamanında ödememek başınızı belaya sokabilir ve kredi yardımcınızdan bir daha asla bir yardım alamazsınız. Senetler bu yüzden var borcunuzu ödemediğinizde direkt olarak bu senetlere yasal işlem başlatabilir. Bu yüzden size yardım eden kişilere geri ödemelerinizi zamanıda yapmalısınız.

Etrafınızda olan zengin bir esnaf, market veya işyeri sahibi sizlere geri ödeyebileceğiniz bir miktarda parayı borç olarak faizsiz bir şekilde size sunabilir fakat bunun için gerçekten yardıma ihtiyacınız olduğunu kanıtlamalı ve olabildiğince dürüst olmalısınız. 

Borç Para Veren Kişileri Nereden ve Nasıl Bulabilirim?

Borç veren kişileri ve kurumları çeşitli yollarla bulabilirsiniz artık herşey dijital bir hal aldı ve tüm bilgiye internet ortamından hızlı bir şekilde elde edebiliyoruz. Sizlerde borç para alabileceğiniz hayırseverler ve dernekler bulmak için interneti kullanmalısınız bunun için şu yolları deneyebilirsiniz;

Hayır Sever Kurumları ve Dernekleri Ahbab Derneği
Zengin Futbolcuların Instagram Sayfaları Cristiano Ronaldo
Ünlü Komedyen ve Sanatçıların Facebook Sayfaları Gülben Ergen
E-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu 
Yardım amacı ile kurulmuş özel dernekler  Bireysel Gönüllüler (Lösev )

Bu insanların genellikle yüksek bütçeleri ve çok yardımsever bir yapıları vardır, bu nedenle ihtiyaç duydukları parayı faizsiz, senetsiz ve hibe olarak sizlere verebilirler. Eğer bir şekilde iletişim kurmayı başarabilirseniz sizin için yeni bir sayfa açılabilir. Bu yüzden borç para verenler kimler şimdi daha iyi anlamış olabilirsiniz.

Hayırsever ve Yardımsever Kişilerden Borç Para Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tabi size yardım eli uzatmış ve para veya döviz yada altın verecek kişileri bulduğumuzda dikkat etmemiz gereken bazı husular var bunlardan bazılarını sizler için tek tek yazacağım.

 • Öncelikle size yardım edecek kişiden lütfen fazlasını bekleyip aç gözlü olmayın.
 • Eğer size faizsiz borç para verilecek ise lütfen zamanında ödemeye gayret gösterin! Bir daha yardıma ihtiyacınız olabilir.
 • İnternet üzerinden zenginlerden ve iş insanlarından borç para almadan önce, ilgili kişinin gerçekten güvenilir bir işadamı, yani tefeci mi, mafya tipi mi yoksa dolandırıcı mı olduğunu araştırarak zorluklardan kaçınmak iyi bir fikirdir.
 • Borç alacağım diye bilgilerinizi asla paylaşmayacağını söyleyen ve kimliği net olmayan sitelerle iletişim kurmayın. Yalnızca “banka kredisi” yoluyla ödünç para alma yoluna gidiniz. Aksi takdirde sıkıntılı günler yaşayabilirsiniz.

Bu hususlara dikkat etmeniz faydanıza olacaktır.

Borç Para Veren Vakıflara ve Derneklere Ulaşamadım Ne Yapmalıyım?

Tüm seçenekleri denediyseniz ve zenginlerle, hayırseverlerle hiçbir şekilde iletişim kuramadıysanız, eyleme geçerek kredinizi biz çekelim siz ödeyin tarzında borç veren bir şirketi deneyebilirsiniz. Elbette bu şirketler faiz veya komisyon alacak, bu yüzden bunu göz önüne alarak başvurmalısınız çünkü biliyorsunuz bu şirketler kar elde etmek ister.

Bu konuyu anlamak için kredinizi biz çekelim siz ödeyin şirketleri başlıklı makalemi okumanızda fayda var. Size para veren tefeciler olduğunu, bu kısımdan kesinlikle uzak durmanız gerektiğini ve bir tefeci aramadığınızı ve yardımsever bir kişi aradığınızı yazımın sonunda tekrar hatırlatmak istiyorum.

Borç Para Veren Hayırseverler Karşılıksız (BAĞIŞ-HİBE) Konusuna 50 Yorum Yapıldı

 1. Selçuk dedi ki:

  Merhaba,
  Bankaya kredi borcum var. Pandemi süresince ödeyemedim. Bir hayırsever bana yardımcı olabilir mi ?
  Borcumu ödeyebilsem inanın buraya yazmazdım.

 2. Turan dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacım var durumum hiç iyi değil Trncagri@gmail.com

  1. Kredi Dijital | Yönetici dedi ki:

   İnternetten sizlere ulaşan tanımadığınız insanlarla para alışverişi yapmak sizi çok daha zor durumlara sokabilir. Bu yüzden siz değerli kullanıcılarımızı uyarıyoruz.

 3. Elif dedi ki:

  Merhaba.. Çok acil 15 bin tl ye ihtiyaçım var senette yaparım faiziyle öderim 4 aylığına temmuz sonu öderim lütfen zor durumdayım yazyamuru2015@gmail.com

 4. Ayse dedi ki:

  10 bine ihtiyacim var 1 sene icinde parca parca faiziyle oderim

 5. Serdar dedi ki:

  Ne kadar güvenilir bilmiyorum ama o kadar zor durumdayım ki mecbur bir kredi borç veya yardıma ihtiyacım var. 2000 TL aylık 1200 TL şeklinde ödeyebilirim.

 6. Enes dedi ki:

  Uzaktan eğitim sürecinde laptop ihtiyacım var, 5-6 bin TL bandı işimi görür. Yardımcı olana duacı olurum inşallah.

 7. zeynep dedi ki:

  merhaba iki bankaya kredi borcum var ödemeler için borç alabileceğim kimse yok etrafımda ve ailemin de durumu ıyı değil sadece 10000tl ye ihtiyacım var hem okuyorum hem çalışıyoru mama gelirm yeterli olmuyor kiramı bile ödeyemedim desteğinizi rica ediyorum mümkünse

 8. Musa dedi ki:

  Ailevi sorunlarımdan dolayı şehir değiştirdim yeni bir ev ve işe ihitiyacım var ve hiç nakitim yok iş buldum ama kalacak yerim yok orayıda buldum ama ödeyecek nakitim olmadığı için giremiyorum kimsem yok ve kendimi toplamama yardımcı olacak bir miktar paraya ihitiyacım var faizi ile geriye öderim lütfen bana yardımcı olun.

 9. muhiddin dedi ki:

  6 aydır fatura mı ödeyemiyorum hem okurken hemde çalışıyordum pandemiden dolayı işten ücretsiz izne çıkartıldım ve şu an hayatımın en zor dönemindeyim yardımcı olacak biri var mı işe girdiğim zaman taksitle hatta onun belirlediği tutarda ödemek istiyorum eğer böyle biri varsa rica ediyorum borcum borçtur el borçlarımı ödedim ama faturalar yakımı bırakmadı ve şu an elimle kurduğum düzeni yavaş yavaş bozuluyor

 10. Kahraman kızılkaya dedi ki:

  Engeli yim ayda 609 TL alıyorum 4 tane öğrencim var zor durum dayım evim kira 10 bin TL borcum var mart ın 25 inde ödemem lazım zordayim Allah rızası için bana yardımcı olun

 11. Kahraman kızılkaya dedi ki:

  Engeli yim ayda 609 TL alıyorum 4 tane öğrencim var zor durum dayım evim kira 10 bin TL borcum var mart ın 25 inde ödemem lazım zordayim Allah rızası için bana yardımcı olun hkizil4949@gmail.com

 12. Gozde dedi ki:

  daha önce icram vardı bundan dolayı kredi cekemiyorum acil 25.000tl ye ihtiyacım var çok zor durumdayım ssk li çalışıyorum şu anda aylık 1000 tl ödeme yapabilirim babamı yeni kaybettim ve anneme bakmak zorundayım lütfen yardımcı olurmusunuz çok zor durumdayım

 13. Metin dedi ki:

  Merhabalar 🖐 2 aydır çok fazla denemelerim oldu ve kredi yada başka bir yoldan sonuç alamadım.Kosgebten de sonuç olmadı.Eğer bu mesaji görüp yardımcı olmak isteyen olursa lütfen ulaşın 1 Nisana kadar sürem kaldı .Geri ödeme 3 aylık taksitle yapabilirim.Senet yapabilirim .

 14. Ali dedi ki:

  Selamün aleyküm gerçekten bir hayır seversen borç para istiyorum çünkü banka borcumu bu kriz döneminde ödiyemedim borcum borç geriye kesin öderim lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum

 15. Nuray dedi ki:

  %68 engelliyim sağ kol ve bacağım kaza sonucu 10 yoldır felç çalışamıyorum eşim cezaevinde 608 lira engelli aylığından başka hiç bir gelirim yok kalacak yerim olmadığı için şuan oturduğum evin birikmiş aydat borcu için 5.000 lira kredi çekmek zorunda kaldım şuan ödeyemiyorum aldığım engelli aylığı faturalara yetmiyor bile çok zor durumdayım Allah rızası için kredi borcuma yardımcı olurmusunuz

 16. Hasan dedi ki:

  Merhaba borclarımdan dolayı acil nakite ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 17. davut dedi ki:

  SELAMUN ALEYKUM BİSMİLLAH ALLAH rızası için 45 yaşındayım 2015 te hacca gittim hac da vinç düşme olayındada yaralandım ziraat bankasından ciftçi destek kredisi çektim ev almak için 80 bin kredi çektim 70 binimde vardı ev aldım evi ipotek altına aldı banka lakin geçirmiş oldugum bir amaliyat nedeniylen bir süre çalışamadım daha sonra akçiger karaciger kanseri teşhisi konuldu bir müdette onun tedavisini gördüğüm için hiç bir iş yapamadım ve günüm yaklaştı 80 bin tlyi ödiyemezsem banka eve icra koyacak 4 çocugum var ve imkanım yok ödemeye fiseblillah ALLAH rızasını gözeten hayır sever büyüklerimden AHİRETTE kendilerine hayır ve hasanat olarak dönecek iyilikler yapan hayır sever ALLAH kularından yardım talebinde utanarak bulunuyorum yardımda bulunmak isteryen degerli abilerim ve ablalarım için

 18. Kasım dedi ki:

  Merhaba benim çok acil 50000tlye ihtiyacım var çok zor durumdayım bu parayı geri tekrar taksitle ödeyeceğim lütfen yardımcı olun selamlar

 19. Ali dedi ki:

  Haziran ayına kadar 25 bin TL ye ihtiyacım var

 20. Mehtap dedi ki:

  Ben sorunumu burda yazmak istemiyorum gerçekten yardımcı olmak isteyen hayırsever mail atsın hayırlı günler.

 21. baris dedi ki:

  adim baris yeni evliyim karima karsi maddiyatsizliktan dolayi cok utaniyorum kredi borcum var allah icin yardim edin bana

 22. Ugur dedi ki:

  Cektigim ihtiyaç kredisini isimden olduğum için odeyemedim ve faizler durmaksızın işlerken benim elim kolum bağlı sürekli elimi açıp alla dua ediyorum sonra tesadüfen burayı keşfettim umarım yüce rabbim beni duyup bunu tesadüfen karşıma çıkarmıştır

 23. Kasım dedi ki:

  Merhaba benim acil 100bin TL ye ihtiyacım hayır severlerin bağış yardımını bekliyorum

 24. Baris bassoy dedi ki:

  Merhaba siz deyerli büyüklerim rabbim herkeze aynı imkanı vermiyor buyuzden sizlerden yardim bekliyorum istediğim bana para hibe etmeniz değil sadece borçlarını toparlamak bankalardan kurtulup nefes almak insan gibi yaşamak kızıma aileme güzel bi hayat sunabilmek buyuzden hibe deyil borç istiyorum rabbim sizlere daha çok versin ben sadece borcum kadar yardim istiyorum nolur sesimi duyun

 25. Didem dedi ki:

  Merhabalar, bankalara borçlarımı ödeyemiyorum faturalarım birikti çocuğum var çok ama çok zor durumdayım çocuğuma süt dahi alamıyorum hiçbir çarem kalmadı mecburiyetten çaresizlikten buraya yazıyorum. Lütfen yardımcı olun

 26. Onur dedi ki:

  Merhaba 10000 TL’ye ihtiyacım var 4 ay vade ile ödeyebilirim , banka kredi notum dusuk olduğu için olumsuz yanit veriyor ,yardımlarınızı bekliyorum.

 27. Fikret yürüyener dedi ki:

  Ücretsiz izine çıkartıldım 3 aydır kiramı ve faturalarımı ödeyemiyorum evimin elektriğinide kesecekler yakında allah rızası için babada yardım edin çok zor durumdayım günde sadece 1 öğün yemekle yaşamaya çalışıyorum

 28. Arslan dedi ki:

  Merhabalar, mezun oldum atanamadım mesleki tecrübe de olmadığından dolaysıyla 5 yıl işsiz kaldım, bu yüzden ailemle aram açıldı, onların eline bakmakmak bu yaşta çok zoruma gitti, yardım alacağım kimsem yok, acil iş bulup bir barınak ayarlayacak kadar 10 bin tl nakite ihtiyacım var, yardımcı olmak isteyen hayırseverlerden geri dönüş bekliyorum, iş bulunca makul taksitlerle geri ödemesini de yaparım, saygılar

  Bu kanallardan ulaşabilirsiniz

 29. Recep dedi ki:

  Çok acil 6000bin liraya ihtiyacım var faiziyle geri öderim yoksa hapse gircem Allah rızası için yardım edecek biri ulaşsın ömür boyu duacısı olurum

 30. Halil dedi ki:

  Acil para ihtiyacım var.10000 TL yardımcı olursanız sevinirim çok zor durumdayız issizim

 31. Gokhan dedi ki:

  Merhaba.acil paraya ihtiyacim var eşim yeni dogum yapdt bu pondimiden dolay işden çikaryldym
  kirami fatura borclarym var şunda çok zor durumdayim yeni dogmuş bebegim icin yardam edeeseniz alla rizasi icin şuan paraya ihtiyacim var

 32. merve dedi ki:

  26 nisana kadar 9.000 tl acil odemem var. Taksitler halinde mayis itibari ile odeme yapabilirim.

 33. Halime dedi ki:

  Merhaba efendim ben 3 çocuk annesiyim evliyim kayınbabam gilde ikamet ediyorum lütfen yardımcı olurmusunuz işsizim eşim cezaevinden tahliye oldu mahkemesi devam ediyor gelirimiz yok kayınbabam gilde 8kişi oturuyoruz onun emekliliği var sadece ama bizim hiçbir gelirimiz yoktur çocuklar için

 34. Tolga dedi ki:

  2 farklı bankadan kullandığım kredim var kredi kartim 2 ayrı bankadan çektiğim krediyi ödeyip tek bir bankaya ödeme yapmak için başvurmadigim banka kalmadı hepsi red yanıtı veriyor aylık 1500 TL taksitle ödemeleri 36 ay vade ile yapariim dememe maaş bordromu göstermeme ve 2 seneye yakın sigortalı olmama rağmen kredi cekemiyorum bana 40000 verebilecek var ise her ayin 2 işinden 2 sine 1500 TL taksitle odecegim hem borçları tek bir yere toplamak hemde ise gelip gitmek için bir motorsiklet almak istiyorum sevgiler saygilar

 35. makbule dedi ki:

  eşimin bankaya olan borçları yüzünden avukatlık oldu.5 çocuk ve ev kira. pandemi yüzünden fiyatların artması ödeme düzensizliğine sebep oldu.once rabbimizden isteriz. hayırseverlerde vesile olur inşallah.

 36. GG dedi ki:

  Hem öğrenciyim, hem de çalışıyorum ama geçtiğimiz üç ay işsiz kaldım kira ve faturalarım birikti, alacağım maaş hiç birine yetmediği gibi markete bile gidemeyecek durumdayım.. yardım edebilecek biri var mı?

 37. Sevda dedi ki:

  Merhaba Ben Öğrenciyim.500 Tl Kredi Borcum Var Lütfen Yardım Edin.Bu Ramazan Ayında Büyük Sevap Efendim Noulur Yardım edin.

 38. ali dedi ki:

  denii merkezde ikamet ediyorum iflas ettim borclarim birikti odeyemiyorum 15.000 liraya ihtiyacim var senetle yada faizle yaardimci olabilecek varsa en kisa surede geriye oderim kaarsiliksiz bi talebim yok

 39. Nursel dedi ki:

  Ben bolu merkezde oturuyorum benim iki tane engelli çocuğum var ve ben sadece birinden maaş alıyorum evim kira babaları yok benim çok acil 3000 tle ye ihtiyacım var allah rızası içi yardımcı olun

 40. Serdar dedi ki:

  Lütfen acil yardımcı olacak bı hayır sever varmı 4000 TL acil lazım çok k zor durumdayım borçlarım var lütfen taksitle aylık 500 olarak ta geri öderim lütfen yardımcı olun

 41. Ömer faruk dedi ki:

  Çalıştığım iş yerim kapandi yevmiyeli calisiodum simdi işsizim işkurdan başvuru yaptim ama cevap gelmedi ve adam almadilar bende borç almıştım ve şimdi veremiyorum fazla bişey deil ama iş olmadimi veremem nasıl olucak bilmiyorum gerçekten bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 42. Murat Karakaya dedi ki:

  Allah rızası için 200 bin TL borcum var yardımlarınızı bekliyorum

 43. Volkan dedi ki:

  Pandemi herkesi oldugu gibi bizide yikti, faturali hattimi nakite cevirip harcama yapiyorum psikolojim alt ust oldu.. 2 gun sonra yatirmam gerek yasal takibe girecek yoksa cok zor durumdayim Allah rizasi icin bu Mubarek ayda yardimci olacak kimse yokmu? Numarami verebilirim kontrol etmeniz amacli para falan istemiyorum borcum odensin yeter

 44. Mehmet Keleş dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacım var çalışma durumum yok bir hayırsever yardımcı olabilirmi

 45. türkan dedi ki:

  merhaba anlımızın teriyle bir iş yeri açma istiyoruz kardeşimle ama malesf hiç bir banka bize yardımcı olmuyor illa teminat istiyorlar zaten paramız olsa niye kredi isteyelim bir hayır sever ne olur bizede yardım etsin diye dua ediyorum her ay düzenli bir şekilde borcumu ödeyebiliriz lütfen yardım edin kimseye muhtaç olmayalım bizimde hayatımız kurtulsun iş yeri hazır sadece paramız yok 🙁

 46. Nazile dedi ki:

  Selâmün aleyküm 4 çocuk annesiyım borçlarımdan kurtulabilmek için girmiş olduğum işden dolandırıldım daha da çok borca battım.emekliyim borçlarımı bir çatı altında toparlayıp emekli maaşımın bin 1000.bin tlsiyle ödeyebilirim bana bu imkânı sunabilecek Değerli abilerimden,Ablalarımdan utanarak yardım bekliyorum.

 47. Hayrettin dedi ki:

  Uzman çavuş eğitimindeyim 1 yıl önce düğün yaptım 3 hafta sonra bebeğim dünyaya gelecek eğitime başlayalı 2 ay oldu 8 bin tl maaşım var kredi notum çok düşük olduğu için kredi vermiyorlar 20.000 tl ye ihtiyacım var acil gerçekten evim yuvam için buna mecburdum 6 ayda bitiririm borcumu
  hayrettinkalkan6@gmail.com

 48. Muharrem dedi ki:

  Merhabalar öğrenciyim krdi kartımın borcu var ilçenin durumu yok yardımcı olurmusunuz

 49. Birgül dedi ki:

  İcra borcum var bir hayır sever ödeyebilirim bende okisiye öderim Biray sonra .

Sayfa başına git